Skocz do zawartości

M3 a instalacja gazowa?


Rekomendowane odpowiedzi

-> --==maly==--

 

Pisałem ZDROWE, co zupełnie zmienia postać rzeczy. Zajechane S62 z zerżniętymi panewkami, martwymi vanosami itp. faktycznie dostaniesz za pół ceny. A jeśli masz całkowicie zdrowe trzymające serię S62 za 13tys to biorę od ręki.

 

A od kiedy wiedza idzie w parze z kilometrami zrobionymi za kierownicą M3? I co takiego napisałem czemu mógłbyś zaprzeczyć podając konkretne argumenty?

Oczywiście nie wątpię, że wiedzę o M3 pewną posiadasz, wiesz jak to wszystko wygląda i jak działa. Ale jeśli chodzi o LPG to potknąłeś się parę razy, dlatego poprawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Za 13tyś to zdrowe S54 dlatego podałem widełki zdrowe S62 to ok 16-18tyś zł poliftowe około 20tyś.

 

A co do M3 nigdy nie opisywałem swoich doświadczeń i swoich aut na tym forum ale zapewniam Cię,że w M3 e46 i silniku S54 jestem w stanie zrobić wszystko łącznie z regulacją luzów zaworowych, wymianą panewek czy ustawieniem vanosa.

Granatowe M3 z podpisu zostało praktycznie rozebrane do zera i złożone od nowa na nowych wszystkich elementach zawieszenia co do ostatniej gumki i kompletnie ogarniętym silniku z nowymi wszystkimi uszczelkami w tym głowicy, ustawieniem vanosa i wymianą oringów, wymianą panewek,regulacją zaworów itd. Zapytaj, kto ustawi vanosa w S54 bo nawet serwis Inschape w Warszawie nie chciał się tego podjąć, płytek do ustawienia zaworów w M3 też nie ma żaden serwis w Warszawie trzeba zamawiać na sztuki ja posiadam komplet. Baza była świetna więc robiłem to auto dla siebie niestety wyszło inaczej i zostało sprzedane. W szarym działałem mniej kompleksowo ale też wiele zrobiłem oba w/w auta były z SMG więc to też znam na pamięć bo rozbierałem do ostatniej śrubki a każdy boi się dotykać.

Miałem jeszcze jedno M3 e46 w carbon manual ale tu krótko i nie wiele dłubałem. Był też krótki epizod z M5 i długi 1,5 roku z M3 E36 3.2 gdzie też robiłem auto od podstaw na igłę łącznie z wymianą panewek.

Nie bardzo wiem gdzie bo założył bym chętnie galerię posiadanych przez siebie aut sporo tam było ciekawych egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem gdzie bo założył bym chętnie galerię posiadanych przez siebie aut sporo tam było ciekawych egzemplarzy.

 

najlepiej ksiazke napisac i album zdjec, wydac, sprzedawac w empiku.

Lub po prostu na offtopic przejsc na pochwalki kto jakie cuda wianki robil w zabawkach swoich.

 

Bo temat 'm3 a instalacja gazowa' to chyba nie po drodze z 'mam talent, jestem mechanikiem'

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem gdzie bo założył bym chętnie galerię posiadanych przez siebie aut sporo tam było ciekawych egzemplarzy.

 

najlepiej ksiazke napisac i album zdjec, wydac, sprzedawac w empiku.

Lub po prostu na offtopic przejsc na pochwalki kto jakie cuda wianki robil w zabawkach swoich.

 

Bo temat 'm3 a instalacja gazowa' to chyba nie po drodze z 'mam talent, jestem mechanikiem'

 

kurcze, jakie to forum jest "polskie"

 

odzywa się gość z naprawdę duzą wiedzą - (-==mały==-) a jakieś zawistne typki jeżdzące pierdułkami chcą pokazać na siłę jacy to oni nie są mądrzy itp. Poczytają trochę forum, pooglądają allegro i myślą że posiedli wiedzę :).

 

chcesz gościa od gazu - zapraszam - mój kolega zakłada gaz w autach Maseratti, Bentleyach itp. I są ludzie którzy tego widocznie potrzebują :) Tylko taka instalacja kosztuje pewnie tyle co 1/5 M3 E46 więc przekalkuluj czy nakręcisz tyle kilometrów żeby Tobie się to zwróciło.

 

Ja gaz miałem w niektórych poprzednich Beemkach i nie narzekałem, ale nigdy nie oszczędzałem na instalacji

W obecnej nie mam bo jeździ nią żona i przez rok nakręciła całe 13 tyś km więc się to nie opłaca.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o wiedzę lub niewiedzę - chodzi o offtopic - od kilkunastu postów coraz większy.

kolega chyba z lekkim sarkazmem napisał swój post o tej wiedzy forumowej,wnioskuje po emocie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nawet porządne zapalniczki są na gaz ;P

tu się mylisz!

tanie zapalniczki są na gaz i są plastikowe! porządne i luksusowe są metalowe i na paliwo, naftę... widziałeś kiedyś takie w swoim życiu?

Ja uważam, że jeśli ktoś chce to niech zakłada gaz do starej M3 E46, bo te auta już po 10 lat mają, więc nie ma się co szczypać! Tylko najważniejsze: Znajdź odpowiedni zakład co się na tym zna, nie spitoli ci niczego, ładnie zestroi i będzie śmigac. Nawet jak łyknie ci LPG w ilości 15l/100km to i tak będzie wynik, który się będzie zwracał, więc wg mnie warto!

Druga sprawa dla przeciwników LPG to taka, że by jeźdźić na LPG moi mili Panowie i Panie to pierw taki człowiek musi zainwestować grube pieniądze w instalacją, by dopiero później się to zwracało, więc nie pitolcie, że to dziady co nie mają kasy na paliwo! Taka instalacja do M3 E46 będzie w granicach 8tyś lub więcej, więc wy tyle na paliwo nie wyjeździcie tyle w dwa sezony.

A technika jest taka, że kiedyś (10 lat temu) nie dało rady założyć do nowego wtedy M3 E46 gazu. Teraz to już leciwe auta i można takie rzeczy uczynić bez problemu.

 

Tak czy siak jeśli chcesz zakładać gaz to zakładaj, tylko porządnie u porządnych! Ciesz się mocą i tanią jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
CO wy macie do GAZU do M3 e46? bogaci jezdza na benynie a e46 m3 to juz nie jest nowe i mozna kupic je za 50kola Gaz po to by w kieszenie zostalo bo Polak to Polak taki kraj musimy osczedzac;P bo tak tu placa. na mobile wczoraj widzialem w de zagazaowana e46 m3 . jak tos kupi moja to kupie 330ci albo m3 i zagazuje podtlenkiem lpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50tys to dostaniesz ledwo jeżdżącego ogryzka. Poza tym że na dzień dobry koszty napraw cie zjedzą, to koszty normalnej eksploatacji są dużo większe niż cywilnych e46.

 

e46 M3 ma wtrysk pośredni, ale 4tys to trochę za mało na dobrą instalację gazową. Tutaj trzeba potężnych reduktorów, stabilnych i bezawaryjnych, więc żadne scorpiony GT nie wchodzą w grę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Trochę to kotlet odgrzewany ale jakiś czas temu (relatywnie nie dawno) widziałem na stacji jak E39 M5 tankowało gaziure. Auto normalnie podjechało i odjechało, nie było po nim kompletnie widać jakiś braków więc raczej sprawuje się elegancko taki układ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ktoś kiedyś na innym forum zapytał :

- Dlaczego właściciele luksusowych aut zakładają LPG ?

- Bo są bogaci i umieją liczyć .

 

 

A ja mysle ze szukają kasy na spłatę kredytu :mrgreen:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO wy macie do GAZU do M3 e46? bogaci jezdza na benynie a e46 m3 to juz nie jest nowe i mozna kupic je za 50kola Gaz po to by w kieszenie zostalo bo Polak to Polak taki kraj musimy osczedzac;P bo tak tu placa. na mobile wczoraj widzialem w de zagazaowana e46 m3 . jak tos kupi moja to kupie 330ci albo m3 i zagazuje podtlenkiem lpg

 

 

Za 50 koła to masz wypierda od kebaba taka jest prawda :cool2:

 

Oglądałem ostatnio dwie sztuki w aso bmw w Monachium i były po 18 tys euro od Niemca 1 właściciel przebiegi po 150-180 tys km. Żaden element nie malowany a akcyza to min 2 tys euro za 50 tys masz dobre e90 330i z początku produkcji .lub 330i coupe z końca produkcji trochę taniej ale po 12 tys euro tez oglądałem :cool2:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no dobra moze przesadzilem za 50 koła kupi m3 e46 :) ja nie m mam nic zeby gazować M3 wezcie dla porównania take Camaro 6.2litra:) i wiedzie ze mozna jedzić i bulić za wahe czy załozyć gaz i jedzić o połowe taniej ciesząć sie autem:)

Gaz w autak jest teraz niczym Hybryda w nowych autach BMW i8 bądz Porshe Spider Hybrid:) zeby jedzić sportowo i tanio, tak samo jest z gazem do duzego silnika jest to opłacalne :D Chodz wiadomo ze gazu bym nie załozył do M3 jak by ceny paliwa byly takie jak w USA 4lata temu ze mieli po 1.50zl za litre a teraz maja po 3.80zl i płacza a co my mamy powiedzieć 5.50zl za litr :shock: nie ważne czy sie spala benzyne czy gaz kasa i tak idzie z dymem wiec po co bulić więcej jak można mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gaz to indywidualna sprawa. Po rozmowach z ludźmi o tym do jakiej klasy pojazdów wrzucili by instalację lpg, stwierdzam, że co człowiek to opinia. Osobiście nie pchałbym gazu do M3. Po pierwsze: na ogół jest to dodatkowe auto, które nie służy do robienia tras. Po drugie źle bym się z tym czuł ;) Politycznie poprawnie powiem, że każdy ma prawo do własnego zdania ;) Czyli jeden lubi piwo drugi żyto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchanie gazu do M3 to straszna głupota. Po pierwsze świadczy o tym, że ktoś kupuje auto na które go nie stać. Ja rozumiem jak ktoś bierze 740i bo jest wygodne i montuje gaz bo robi dużo kilometrów, ale M3 nie jest autem do codziennego użytku. Koszt jeżdżenia M3 to nie jest tylko paliwo, ale również bardzo drogi serwis. Jestem PEWNY, że razem z gazem wiąże się druciarstwo przy pozostałych sprawach naprawczych auta. M3 to gwarantowany klasyk, który od pewnego wieku już nie tanieje - chyba że ktoś na aucie oszczędza, m.in. zakładając gaz, wtedy wiadomo, auto czeka tylko na złom, czy tam może swapa i zajechani silnika na KJSach/trackdayach aż do złomowania. Pytanie więc, co to za oszczędność, skoro co się zyska, straci się na wartości auta?

Chcesz oszczędne 300KM? Kup 330d, zrób chipa i można gumę upalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U nas właśnie LPG to wstyd z czasów polonezów u Niemców to ekologia i mądra oszczędność.

Dla nas LPG w M3 e46 starym aucie to wstyd a tutaj takie przykłady aut z LPG wystawionych na sprzedaż w DE.

 

Mercedes-Benz CL 500 BLACK SERIES WIDEBODY MAE

http://www.mobile.de/pl/marka/mercedes-benz/model/cl+500/vhc:car,pgn:13,pgs:10,srt:price,sro:desc,ful:lpg,pwn:263/pg:vipcar/191192846.html

 

Maserati Quattroporte 4.7 S Aut.

http://www.mobile.de/pl/marka/maserati/model/quattroporte/vhc:car,pgn:19,pgs:10,srt:price,sro:desc,ful:lpg,pwn:263/pg:vipcar/193004698.html

 

Nowy Jeep Grand Cherokee 7.3 V8 Hemi SRT8 2014

http://www.mobile.de/pl/marka/jeep/model/grand+cherokee/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:desc,ful:lpg,pwn:263/pg:vipcar/183652425.html

 

Mercedes-Benz CL 500 org. AMG CL 65 Umbau, Voll, Deutsches Fzg

http://www.mobile.de/pl/marka/mercedes-benz/model/cl+500/vhc:car,pgn:4,pgs:10,srt:date,sro:desc,ful:lpg,pwn:263/pg:vipcar/191856053.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli instalacja jest wykonana profesjonalnie to dlaczego nie?

Tylko ze w de kosztvinstalacji do e46 6 CYLINDROW to 2100 euro i wyglada jakby robota wyszła z fabryki a nie warsztatu gazowniczego.

Jedyne co mi przeszkadza w gazie to butla .

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jak taki wyczynowy M silnik został zaprojektowany na benzynę to powinien jeździć benzynie.

M3 to kultowe auto, limitowane i bardzo drogie wiec gaz zabiera mu prestiżu lepiej kupić "zwykłe" nie M 330 czy 328 i gazować do woli to jest dla mnie bardziej naturalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.