Skocz do zawartości

E87 118d by Kubik


kubik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Cześć,

chciałbym się przedstawić, ponieważ miesiąc temu kupiłem swoje pierwsze BMW. Nazywam się Szymon i jestem z Wrocławia - to chyba wystarczy o mnie ;).

 

Teraz to co ciekawsze - przedstawię swoją jedynkę.

Kod typu UG31

Typ 118D UL (EUR)

Typoszereg E E87 ()

Seria 1

Rodzaj konstrukcji SH

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M47/T2

Pojemność skokowa 2.00

Moc 90

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor SPARKLING GRAPHITE METALLIC (A22)

Tapicerka STOFF MOIRE/ANTHRAZIT (AFAT)

Data prod. 2005-10-18

 

Wyposażenie

S1CAA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES Dummy-SALAPA

S200A DIESEL PARTICLE FILTER Filtr cząstek stałych

S249A MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL Wielofunkcyjność dla kierownicy

S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu

S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S450A HEIGHT ADJUSTMENT F FRONT PASSENGER SEAT Regulacja wysokości fotela pasaż.

S473A ARMREST, FRONT Podłokietnik przedni

S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A HEADLIGHT WASHER SYSTEM Spryskiwacze reflektorów

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control z tyłu (PDC)

S520A FOGLIGHTS Lampa przeciwmgłowa

S521A RAIN SENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON LIGHT Światło ksenonowe

S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna

S540A CRUISE CONTROL Tempomat

S563A LIGHTS PACKAGE Pakiet oświetlenia

S663A RADIO BMW PROFESSIONAL Radio BMW Professional

S710A M LEATHER STEERING WHEEL M Kierownica skórzana

P7RPA ADVANTAGE PACKAGE Pakiet Advantage

L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy

S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa

S879A GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki

S8SPA COP CONTROL Sterowanie COP

S934A WINTER TYRES ON LT/ALY WHEELS Dummy-SALAPA

 

Wyposażenie seryjne

S4AKA INTERIOR TRIM FINISHERS SILVER Listwy wewnętrzne srebrne

S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów

S851A LANGUAGE VERSION GERMAN Wersja językowa, niemiecki

 

http://szymon.kubiszewski.pl/bmw/_DSC3453.jpg

http://szymon.kubiszewski.pl/bmw/_DSC3449.jpg

http://szymon.kubiszewski.pl/bmw/_DSC3495.jpg

IMAG0357.jpg

IMAG0358.jpg

IMAG0359.jpg

IMAG0363.jpg

IMAG0365.jpg

IMAG0366.jpg

IMAG0367.jpg

 

Zmiany:

- fotele i kanapa M Pakiet skórzane

- Podsufitka M Pakiet

- górny schowek w desce

- Koła:

-- letnie: MICHELIN Primacy HP 225/45R17 (felgi: M Double Spoke 207)

-- zimowe: GOODYEAR UltraGrip 7+ 205/55R16 (felgi stalowe)

 

Plany:

- M Pakiet na zewnątrz (zderzaki, progi)

Dalsze plany:

- Zmiana listw wewnętrznych plastikowych na coś fajniejszego ;) Przy okazji może zmiana boczków na drzwi na poliftowe ze skórą (ale to się zobaczy)

- Zmiana lusterka wewnętrznego na elektrycznie ściemniane

- Dołożenie CBRadio

Edytowane przez kubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć :) też jestem z Wrocka.

 

Fajne autko, ten kolorek mi się podoba i felgi (też na takie poluje ;)) :) btw. jakie opony masz na nich założone i jak Ci się jeździ po Wrocławiu na nich?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Witam :)

 

Felgi to R17. I aktualnie oponki:

tył - Dunlop 225/45

przód - Michelin 205/50

 

Przód jest już bardzo wyjechany - wystarczy tylko do końca sezonu. Tył w dobrym stanie, ale i tak na wiosnę planuję zakup nowego kompletu.

 

Co do tego, jak mi się jeździ - jest OK. Przy poprzednim aucie przesiadłem się z R16 na R17 przy tej samej wielkości koła i byłem (jestem) ze zmiany bardzo zadowolony. Auto się usztywniło, a profil 225/45 wg. mnie wystarcza nawet na polskie (i wrocławskie ;) ) drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Z tyłu mam runflat a z przodu nie :) - tak kupiłem. Dlatego na wiosnę planuję zakupić całkiem nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej interesuje jak załatwiłeś tą tablice rejestracyjną ? :)

też będę w nowym aucie chciał mieć tego typu rejestrację,ale nie indywitualną, dobrego znajomego w UM masz,czy zapłaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci taką załatwić (ale tylko na zdjęciu ;) ) - po prostu Photoshop ;)

 

a to [BAD]. Myślałem,że masz takie znajomości w UM i chciałem się do Ciebie uśmiechnąć o załatwienie równie unikatowej rejestracji, marzy mi się DW 666XX. Cóż, trzeba kombinować dalej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to [bAD]. Myślałem,że masz takie znajomości w UM i chciałem się do Ciebie uśmiechnąć o załatwienie równie unikatowej rejestracji, marzy mi się DW 666XX. Cóż, trzeba kombinować dalej;)

 

Zawsze możesz dorzucić 800zł. i zamówić sobie taką jaka ci się marzy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to [bAD]. Myślałem,że masz takie znajomości w UM i chciałem się do Ciebie uśmiechnąć o załatwienie równie unikatowej rejestracji, marzy mi się DW 666XX. Cóż, trzeba kombinować dalej;)

 

Zawsze możesz dorzucić 800zł. i zamówić sobie taką jaka ci się marzy :mrgreen:

 

Mówisz o indywidualnej czyli np. D0/1/2/3... ABCD czy normalnej DW xxxxx z wybranymy numerami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się nie podobają indywidualne, jedyna która mi się podoba to w porsche cayenne D0 BUZI. Mi właśnie bardziej chodziło o dobrego znajomego/kogoś z rodziny w Wydziale komunikacji,żeby zdobyć jakąś fajną rejestracje, ale już proponuję koniec off topu związanego z rejestracją,bo tu mamy podziwiać auto Kubika:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

hehe nie ma problemu z tym off topem ;)

 

co do "D0 BUZI" to po Wrocławiu jeździ nim taka blondyna :)

Jakby kto jeszcze nie widział to podaję linka do zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie ma problemu z tym off topem ;)

 

co do "D0 BUZI" to po Wrocławiu jeździ nim taka blondyna :)

Jakby kto jeszcze nie widział to podaję linka do zdjęcia ;)

 

ostatni offtop z mojej strony - tym autem jeździ starszy grubszy facet,widziałem go kilkanaście razy,ale możliwe,że ta blondyna to jego żona,która wyjątkowo jechała jego autem. Jedna z niewielu indywidualnych rejestracji,która mi się podoba. Fajna jest jeszcze P0 JEEP, na jeepie grand cherokee'm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Moderatorzy

Muszę zakupić nowe letnie oponki. Postanowiłem napisać w "moim" wątku, bo nie chcę zakładać kolejnego tematu o oponach, a temat "Wszystko o oponach i felgach" jest tak obszerny, że nie mogę go ogarnąć, żeby podjąć decyzję (zresztą większość wpisów jest tam nt. felg :) ). Może ktoś tutaj zajrzy i mi pomoże ;)

 

Felgi mam R17 - czyli na przód potrzebuję 205/50R17, a na tył 225/45R17. No i pytanie co byście mi polecili?

W poprzednim aucie miałem: Kleber Hydraxer 225/45R17 91 Y i w zasadzie byłem z nich zadowolony, a kupiłem je przede wszystkim ze względu na cenę. A propos ceny. Dlaczego właściwie opony 205/50R17 są droższe od 225/45/R17? I drugie pytanie, czy jak będę kupował na przód inne opony niż na tył (co o tym w ogóle sądzicie?), ważne jest - żeby miały takie same indeksy (prędkości i nośności)? Przepraszam, za takie lamerskie pytania, ale pierwszy raz mam do czynienia z autem z różnymi oponami na przód i tył.

 

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzięki za zainteresowanie i szybką odpowiedź :) Generalnie szukam czegoś taniego - nie chcę szaleć z jakimiś wypasionymi modelami, ale żeby też nie przesadzić z oszczędnością. Chciałbym się zmieścić w 2000 zł za komplet - jak przekroczę... trudno, a jak zejdę w dół to super :).

 

Co do szerokości opony... w końcu przednie felgi są węższe - wiadomo jest tolerancja, no ale po coś to tak zrobili :)

Czyli jak rozumiem kupujesz na wszystkie 4 koła ten sam model opony - jeśli nic się nie dzieje, nie obciera przy skrajnym położeniu kierownicy to może to jest wyjście :) To za komplet Kleber'a dałbym 1600 zł - brzmi przyjemnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderatorzy

Jeszcze raz wracam do tematu opon... ostatnio tak się zastanawiałem, które wybrać że w końcu założyłem jeszcze felgi ze starymi oponami.

Co myślicie o takich trochę egzotycznych jak na polskie drogi oponach: http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=161352&rodzaj=1 (Goodyear Eagle F1 GSD3 225/45R17 91 Y ZR) ? :>

Do tego na przód założyłbym: http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo-proxes-t1-r-205-50-r17-93-y-zr (Toyo Proxes T1-R 205/50 R17 93 Y ZR) (niestety tego goodyear'a nie ma w rozmiarze 205/50/R17).

Co myślicie o moim planie? Kupować? Dlaczego nie? Co byście w tym planie zmienili? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie komentarze.

 

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Hmmm.. no Kamil też pisał, że zakłada na przód szersze... No nic, przemyślę dzisiaj temat i wieczorem zamówię. Na tą chwilę chyba faktycznie zdecyduję się na 4x Goodyear 225/45R17 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubik, a to nie zależy od felgi jaka jest konkretnie? Masz double spoke 207? ja mam różne na tył i przód, ale kupiłem z oponami, przy zmianie kiedyś założę wszystkie takie same:)

jak przetestujesz daj znać:D

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wprawdzie nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że ja na przodzie mam węższe felgi - tak one były sprzedawane. Konkretnie: http://www.bmwsklep.pl/m_double_spoke_207,0,2047.html (przód - 7J x 17, tył - 7,5J x 17).

 

Natomiast dla każdej opony jest tolerancja jeśli chodzi o szerokość felgi: http://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/

W przypadku 225/45R17 szerokość felgi jest:

Zalecana: 7,5

Minimalna: 7,0

Maksymalna: 8,5

 

Czyli jak na przodzie mam 7 to będzie OK. Dodatkowo tak sobie myślę, taka szersza opona na ciut węższej feldze lepiej będzie chroniła felgę przed obtarciami o krawężniki (gdzie chyba prawy przód jest najbardziej narażony) ;)

 

Za chwilę zamawiam Goodyear'y - nic lepszego już chyba nie wymyślę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No i trochę [BAD]... okazuje się, że tych goodyear'ów to prawie nigdzie już nie ma. A tak gdzie znalazłem są ostatnie 4 sztuki z 2007 roku. Trochę lipa :( Znowu będę musiał poszukać czegoś innego :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.