Skocz do zawartości

[e46]Dołożenie zestawu głośnomówiącego. Co potrzeba?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mam zamiar dołożyć do mojej 330-ki zestaw głośnomówiący-Bluetooth i tu moje pytanie.

Które elementy z tych poniżej są niezbędne aby dołożyć ori zestaw (a może jeszcze coś)

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EV51&mospid=47644&btnr=84_0529&hg=84&fg=20

Albo taki zestaw:

http://allegro.pl/zestaw-glosnomowiacy-bmw-bluetooth-w-wa-fv-i1601340483.html

Nie wiem co jest prostsze w wykonaniu.

W samochodzie posiadam:

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

Wiem, że tego typu pytania już tu były, ale jakby ktoś mógł to proszę o podanie dokładnie co jest potrzebne

aby zamontować-uruchomić zestaw głośnomówiący-Bluetooth.

Mam informacje z kilku postów które trochę mi mieszają w głowie.

Pozdrawiam i dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nie chcę zakładać nowego postu, zwłaszcza, że tutaj nie padły żadne podpowiedzi. Jeśli można to chciałbym się przyłączyć do tematu.

W swojej Buni mam przygotowane łącza pod zestaw telefoniczny, przynajmniej tak wynika z VIN

640 CAR TELEPHONE PREPARATION
661 RADIO BMW BUSINESS 

na dachu była antenka krótka, ale chyba ktoś ją ułamał i został sam dół. Spod konsoli od strony kierowcy wychodzi przewód, taki jak antenowy z końcówką zakręcaną. Rozebrałem kosolę przy lewarku, i jest tam wolne gniazdo 6-pinowe, pewnie pod telefon, ale nie mam pewności. W podsufitce natomiast nie ma jednak mikrofonu, więc i pewnie osobnego głośnika też nie ma, przynajmniej nie zlokalizowałem go.

Tak się zastanawiam czy warto się pobawić i dołożyć telefon, choć zdecydowanie wolałbym już bluetooth.

Może ktoś już przerabiał taki temat, co jest potrzebne do skompletowania telefonu lub bluetooth-a.

 

Pozdrawiam, Maru.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, teraz wszystko jasne. Sprawdzałem jeszcze posufitkę i niestety nie ma nawet wyprowadzonych przewodów do mikrofonu :( . Nie wiem jak wygląda sprawa z głośnikami, czy jest osobny czy też rozmowa idzie przez głośniki standardowe. U mnie, jak wspominałem, osobnego nie ma. Wychodzi na to, że raczej trzeba sobie odpuścić ten temat. Ale przynajmniej już wiem co i jak.
A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam jeszcze do tematu, bo nie daje mi to spokoju. Porozbierałem wszystko jeszcze raz i wygląda to tak:

- mimo usilnych starań, w podsufitce nie znalazłem wyjścia do podłączenia mikrofonu - czy ktoś w swoim samochodzie rok '98-'99, może sprawdzić czy ma wyjście pod mikrofon :roll:

- na tunelu pod uchwytem/pojemnikiem, jest jeszcze wtyczka 18-PIN do podłączenia konsoli telefonu

- w bagażniku również taka sama, do podpięcia modułu oraz przewód antenowy na złączce.

Znalazłem taką stronę http://www.bigpatsfans.com/bt/bluetooth.htm, oprócz tego wiele innych poradników, itp., ale już mam tylko coraz większy kocioł w głowie. Z tego co załapałem na powyższym linku, to jest pokazanych kilka wersji podłączenia. I chyba wygląda to tak, że jeśli mamy sam przycisk do podłączenia oraz nie ma anteny zewnętrznej, to potrzebny jest moduł Bluetooth montowany wewnątrz i do niego podpina się przewód antenowy. Natomiast w sytuacji, gdy jest kompletny tunel telefoniczny z przyciskiem i antena zewnętrzna, to przewód antenowy podpinamy do wyjścia z tunelu.

Masakra jakaś :duh: , opcji do zwariowania i jeszcze różnice w instalacji pomiędzy rocznikami, chyba mnie to lekko przerasta :mad2:

Może ktoś z Was ma instalację telefoniczną pod "starą cegłę BMW" lub pod Bluetooth i może dłubnąć i sprawdzić jakie są u niego elementy :?: pleeeease :lol: Nawet jak ja nic z tym nie będę robił dalej, to może innym się przyda.

 

Aktualizacja 2013.06.09

Operacja BT zakończona sukcesem, poszło nawet całkiem sprawnie, poniżej relacja z procesu dokładki.

viewtopic.php?f=15&t=219190

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.