• Reklama

Bluetooth Nokia E52 i działa do momentu wyłączenia

Moderator: trzastek

Bluetooth Nokia E52 i działa do momentu wyłączenia

Postprzez Baranek74 » 16 Sie 2010 20:32

Witam
BT był już w aucie
Poprzedni tel Nokia E51 - nie potrafił skopiować książki (nie przeszkadzało mi to) ale zawsze się łączył z autem.
po zmianie na Nokie E52 (książkę potrafi czytać ) mam taki problem:
Parowanie przeszło bez problemu; w momencie kiedy włączę BT w telefonie i przekręcę stacyjkę wszystko jest OK - telefon wykrywa auto jako akcesoria audio i nie ma problemu z dzwonieniem odbieraniem itp itd.
Radio w aucie to standard business z małą monochromatyczną navi
http://www.intravention.co.uk/files/pub ... button.jpg

I wszystko działa pięknie do momentu gdy nie wyjdę z auta.
po powrocie (BT cały czas włączony) ma jakieś problemy z połączeniami.
Albo telefon wykrywa samochód a nie potrafi się połączyć albo połączy sie ale nie przechodzi automatycznie w połączenie z akcesoriami audio i trzeba ręcznie w menu telefonu wybrać opcję "połącz z akcesoriami audio"

Męczy mnie to i irytuje w E51 nie było tego problemu. Wysiadałem wsiadałem wyłączałem BT w telefonie kiedy chciałem i zawsze nawiązywał połączenie z akcesoriami audio a w E52 wszystko ok do momentu zgaszenia auta.
Ustawiona autoryzacja itd itp próbowałem wszystkiego i za diabła nie mogę dojść dlaczego tak się dzieje :mad2:
Czy po prostu E52 tak ma ?

Za wszelkie sugestie i podpowiedzi dzięki
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Awatar użytkownika
Baranek74

Dołączenie: 08 Maj 2009 15:38
Miejscowość: Poznań
Moje BMW: E46 320d 2003 150KM M47N 5L40E

Re: Bluetooth Nokia E52 i działa do momentu wyłączenia

Postprzez chris99 » 28 Sie 2010 20:22

Ja z Nokią E51 mam duży problem.
Na początku kolega mi sparował z Navi Prof Bmw i chodziło, ale co chwilę przełączało rozmowę na telefon, po chwili na zestaw bmw i tak na okrągło. Kontaktów z tel. wcale mi nie widziało.
Kilka dni temu wyczyściłem połączenia bluetooth w telefonie i chciałem znów sparować z bmw, ale nie udało się. Telefon nie znajdywał bmw.
Wczoraj wgrałem nowy soft do Nokii E51 i ...znajduje bmw, ale nie chce się połączyć. Próbuje łączyć ale po chwili rozłącza.
Nie wiem jak dojść z tym do ładu? O żadnym wpisywaniu kodu nie ma mowy, tel i zestaw w bmw o to nawet nie wołają, bo tel rozłącza próbę nawiązania połączenia po chwili.
Może ktoś pomoże.
BMW E36 (1991r) Limuzyna 325i, 192KM - 2005-2007
BMW E46 (2002r) Touring 320d, 150KM - 2007-2010

Image

Sprzedam nowy oryginalny termostat do N47
.
11 51 7 805 192 + uszczelka 7 806 975
Cena 125 zł z przesyłką pocztą po wpłacie na konto.
Image
Awatar użytkownika
chris99

Dołączenie: 10 Sie 2006 22:50
Miejscowość: Międzyrzecz / Świebodzin
Moje BMW: BMW E91 330d model 2006

Postprzez Baranek74 » 31 Sie 2010 10:26

poprzednio miałem E51 i nie było problemów z podłączaniem i zawsze wykrywał jako akcesoria audio jak pisałem

Jeśli masz oryginalny BT może spróbuj wykasować wszystkie przypisane do BT telefony.
robisz tak samo jak parowanie
-kluczyk w pozycji 0
-wciskasz przycisk przy holderze na ok 3 sek(u mnie ten działa a na kierownicy nie i nie wnikam dlaczego ktoś już pisał o tym na forum)
-przekręcasz kluczyk w pozycję 1
na wyświetlaczu pojawi sie napis BT Parking czy coś podobnego
ponownie wciskasz przycisk z buźką na ok 8-10 sek w głośnikach pojawią się 3 lub 4 sygnały i coś tam na wyświetlaczu(nie wnikałem)
teoretycznie masz wyczyszczoną pamięć urządzeń BT w aucie

i teraz parujesz z autem telefon
-kluczyk w pozycji 0
-wciskasz przycisk przy holderze na ok 3 sek
włączasz BT w telefonie i robisz wyszukaj urządzenia BT
znajdzie coś takiego "BMWXXXXX" gdzie x to 5 ostatnich cyfr VINu
Robisz połącz i tu będzie potrzebny PIN do BT
Ja go miałem z papierami od auta jeśli nie masz musisz poszukać moduł BT w aucie i tam jest napisany
podajesz PIN ustawiasz jako akcesoria zaufane czy uwierzytelnione oraz łącz automatycznie i koniec

opisałem to dla E46 mam nadzieję że w E91 jest podobnie :oops:
Awatar użytkownika
Baranek74

Postprzez chris99 » 31 Sie 2010 16:55

Baranek74 napisał(a):poprzednio miałem E51 i nie było problemów z podłączaniem i zawsze wykrywał jako akcesoria audio jak pisałem

Jeśli masz oryginalny BT może spróbuj wykasować wszystkie przypisane do BT telefony.
robisz tak samo jak parowanie
-kluczyk w pozycji 0
-wciskasz przycisk przy holderze na ok 3 sek(u mnie ten działa a na kierownicy nie i nie wnikam dlaczego ktoś już pisał o tym na forum)
na wyświetlaczu pojawi sie napis BT Parking czy coś podobnego
ponownie wciskasz przycisk z buźką na ok 8-10 sek w głośnikach pojawią się 3 lub 4 sygnały i coś tam na wyświetlaczu(nie wnikałem)
teoretycznie masz wyczyszczoną pamięć urządzeń BT w aucie

i teraz parujesz z autem telefon
-kluczyk w pozycji 0
-wciskasz przycisk przy holderze na ok 3 sek
włączasz BT w telefonie i robisz wyszukaj urządzenia BT
znajdzie coś takiego "BMWXXXXX" gdzie x to 5 ostatnich cyfr VINu
Robisz połącz i tu będzie potrzebny PIN do BT
Ja go miałem z papierami od auta jeśli nie masz musisz poszukać moduł BT w aucie i tam jest napisany
podajesz PIN ustawiasz jako akcesoria zaufane czy uwierzytelnione oraz łącz automatycznie i koniec

opisałem to dla E46 mam nadzieję że w E91 jest podobnie :oops:

Dzięki bardzo za zainteresowanie.
Jeszcze dokładnie wszystkiego nie przetestowałem, ale problem z połączeniem E51 z Bluetoothem w E91 prawdopodobnie udało się rozwiązać.
Zacząłem od wgrania najnowszego softu do Nokii E51, później wykasowania wszystkich sparowanych tel. w aucie.
Po kilku próbach udało się nawiązać połączenia z zestawem bmw i wszystko działa jak dotąd dobrze. Na razie nie testowałem dłuższych rozmów, ale jestem dobrej myśli bo nie zauważyłem zrywania synchronizacji pomiędzy tel a bluetooth bmw. Zauważyłem również że mogę korzystać z książki telefonicznej na wyświetlaczu komputera.
Pozdrawiam.
BMW E36 (1991r) Limuzyna 325i, 192KM - 2005-2007
BMW E46 (2002r) Touring 320d, 150KM - 2007-2010

Image

Sprzedam nowy oryginalny termostat do N47
.
11 51 7 805 192 + uszczelka 7 806 975
Cena 125 zł z przesyłką pocztą po wpłacie na konto.
Image
Awatar użytkownika
chris99

Dołączenie: 10 Sie 2006 22:50
Miejscowość: Międzyrzecz / Świebodzin
Moje BMW: BMW E91 330d model 2006

Postprzez Baranek74 » 01 Wrz 2010 12:10

miło że czyta książkę
mi E51 nie robił żadnych numerów z łącznością i zrywaniem oraz automatycznym połączeniem przy przekręcaniu kluczyka
E52 to nie potrafi się połączyć jak wyłączę stacyjkę pójdę do sklepu i znów wejdę
Soft mam niby w/g Nokii najnowszy w telefonie a problem jest.
Nie wiem czy to nie ze standardami BT czy jak troszke załamany jestem
Awatar użytkownika
Baranek74

Postprzez kameleon71 » 01 Gru 2010 12:43

Jeśli chodzi o model E52 to miałem ten sam problem.
Po wielokrotnych próbach usuwania konfiguracji z auta i ponownym parowaniu wszystko po kilku dniach wracało.
W końcu doszedłem że to nie jest wina auta tylko telefonu, mimo że ma najnowszy soft.
Żeby ponownie połaczenie zostało zestawione trzeba zrestartować telefon, a ponieważ restart przyciskiem aparatu jest uciążliwy (pin i strasznie dlugo trwa) zainstalowalem sobie w telefonie darmową aplikacje TouchRestart, która restartuje telefon w 10 sekund.
Poprostu wsiadając do auta musisz zrobić restart telefonu, trochę to uciążliwe ale przynajmniej działa.
kameleon71

Dołączenie: 12 Cze 2010 13:38
Miejscowość: DW
Moje BMW: E91 LCI 316d

Postprzez andy_64 » 18 Gru 2010 12:10

chciałem wymienić telefon bo mam samsunga e250 i nie czyta książki telefonicznej. Jaki propnujecie telefon tak żeby była czytana książka i żeby nie było problemów z połęczeniem? Czy wgranie nowego softu do telefonu załatwiłoby sprawę? Pozdrawiam
andy_64

Dołączenie: 23 Gru 2008 19:24
Miejscowość: Polska
Moje BMW: e46 320d 2003+

Postprzez kameleon71 » 03 Sty 2011 14:16

kameleon71

Dołączenie: 12 Cze 2010 13:38
Miejscowość: DW
Moje BMW: E91 LCI 316d

Postprzez andy_64 » 05 Sty 2011 20:17

i tak po dużych bojach tzn. uaktualnienie softu telefonu samsung e250 zrobiło swoją robotę telefonik paruje się bez problemu i również czyta książkę telefoniczną. wszystko było by w porządku tylko nie pasuje mi telefon do adapteru zatrzaskowego który jest pod łokietnikiem (pasuje pod simensa s55). może ktoś ma jakiś pomysł? bo telefonik gdy jest w samochodzie szybko się wyładowuje.
andy_64

Dołączenie: 23 Gru 2008 19:24
Miejscowość: Polska
Moje BMW: e46 320d 2003+

Powróć do Telefony, CB Radio i pokrewne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość