Skocz do zawartości

Jak zwiekszyc moc !?


Kmil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialem sie zapytac odnosnie powiekszenia choc kilkanascie koni moc swojego auta.Auto to E36 1.8 M43 . Wiem ze duzo z tego sie nie wyciagnie,ale chociaz troszke i nie za kilka tysiecy :P

 

Szukalem troszke po forum ,ale wiekszosc szuka czegos ze strumienica lub taki majonez.Mnie to nie interesuje.Nie chce zmieniac wydechu ,i chce zzostac przy orginalnym. :)

 

Mi osobiscie przeszkadza w trasie - jedziesz a tu ryczy nad uchem, jeszcze przy otwartej szybie lub cos. Dziwk orginalnego mnjie zadowala. :twisted:

 

Najlepeij moim zdaniem szukac dobrych swiec ( NGK ) i przewodow Power -tec'a. Do tego filtr powietrza K&N ale wolalbym wkladke od storzka ( podobno trzeba sie nameczyc zeby to cos dalo,a wkladka chyba w tym wypaku bedzie prostsza. :D

 

Oczywiscie jeszcze benzynka 98 :D

 

Co waszym zdaniem mozna jeszcze dodac zeby to mialo rece i nogi albo inaczej mowiac trzymalo sie i wspolgralo ze soba ?

 

Chcialbym zebyscie temat portraktowali powaznie. :8) I jezeli znacie jakies dobre i sprawdzone stronki w ktorych mozna poszukac i sprawdzic ceny to chetnie przejze.

 

Pozatym za 2 latka ,moze jak dobrze pujdzie planowalbym zmienic na 2.8 i teraz sie zastanawiam czy wkladac w ten silnik czy olac to poprostu. Wszystko zalezy ile trzeba bedzie wlozyc w te wszystkie rzeczy. Nie chce zmieniac samochodu tylko silnik,Wielu powie ze sie nie oplaca ale w moim wypadku niestety jest inaczej. Mieszkam za granica a zmiana samochodu nie wchodzi w gre bo troszke inaczej tutaj z cenami :P

 

Pozdrawiam i czekam na jakis porady .DZIEKI :8)

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis na najtańsze konie: wywal zapasówke i kup sprey do koła, wywal wyciszenie z całego kufra i z maski silnika. kontroluj stale ciśnienie w oponach, nie jeździj na szerokich gumach, szyby miej zawsze zamknięte, jezeli nikogo nie wozisz możesz zdemontować tylnią kanapę, zrezygnuj z wożenia rzeczy które ci są zbędne (np subwoofer ;) ), jezeli ważysz 100kg schudnij do 80kg, dbaj o stan zawiechy (łożyska itp). to tyle co możesz zrobić dla tego M43 tanim kosztem wszystkie inne przeróbki to juz kasa, która i tak nie zapewni takiego efektu co 6garów pod maską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam...

 

Ponad rok wytrzymalem w 318, teraz po pol roku w 328 jestem juz zdecydowany na M3 albo M5 ;)

 

To jest choroba, ktora nasila sie z czasem coraz wiekszym glodem na wiecej...

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak sie naczyta na allegro że rózne pierdołki dodaja mocy po 10 % to wychodzi na to że po założeniu wszystkich mamy podwojoną moc :8) Czyli jak kupie tlumik sportowy, magnetyzer, filtr itp... to w moim 1.6 bede miał około 200 kucyków, tak? :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kupie tlumik sportowy, :cool2:

 

No ale przy pełnym,od początku robionym wydechu,czyli już od samego kolektora w firmie która ma o tym pojęcie,to można uzyskać wzrost mocy,ale i tak żeby to odczuć trzeba by się zając dolotem po tym :roll:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że koszty będą niewspółmierne w przypadku silnika 1,8 do uzyskanej mocy - takie rzeczy warto robić właśnie wtedy, gdy np. posiada się zdrowy silnik o dużej pojemności, a nie chce się ladować w swapa, lub zmianę auta

 

IMO podnoszenie mocy w 316 czy 318i jest sztuką dla sztuki - taniej będzie zmienić autko, bądź sam silnik na mocniejszy

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak sie naczyta na allegro że rózne pierdołki dodaja mocy po 10 % to wychodzi na to że po założeniu wszystkich mamy podwojoną moc :8) Czyli jak kupie tlumik sportowy, magnetyzer, filtr itp... to w moim 1.6 bede miał około 200 kucyków, tak? :cool2:

 

Dokonca nie chodzilo mi o alegro tylko o rozne wywiady czytane na stronach. :P

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magnetyzer miałem ząłożony w punto i w tds, jednak w przypadku diesla ma mały wpływ- paliwo jest za"ciężkie"w punto- spaliny były duzo czystsze przy magnetyzerze załozonym

ceramizer tez jest

 

http://www.ceramizer.pl/content/view/65/46/

opinia uzytkownika bmw po zastowaniu ceramizera:

"BMW 528i (1996 rok)

Witam. Ja kupiłem dwie dawki preparatu do silnika bmw528i 96r (benzyna) przebieg początkowy to około 150tyś, tyle było na liczniku choć w praktyce napewno więcej. Kompresja na poszczególnych cylindrach wynosiła 12-13 bar, po przejechaniu już pierwszych 200km zauważalnie poprawiła się dynamika auta zwłaszcza w dolnym zakresie obrotów. Silnik także zaczął "jedwabniej" pracować i zdecydowanie spadł mu apetyt na olej. Po przejechniu około 600 km zaobserwowałem że podczas wyprzedzania nie ciągnie się za mną błękitny obłok z rury wydechowej i jest drugi z czynników który pozytywnie mnie zaskoczył. Co do zużycia paliwa to udłało mi się ustalić nowy rekord oszczędności, na trasie Lublin - Warszawa jadąc w sznurku samochodów udało mi się zejść ze średnim spalaniem do granicy 6.2L/100km!!!! Dane zostały odczytane z koputera pokładowego i pomiar przeprowadzony był na odcinku około 30 kilometrów.Może i niektórzy w to nieuwierzą biorąc pod uwagę żę auto ma silnik blisko 200 konny o pojemności 2,8L, ale tak faktycznie jest. Dodam tylko że przed zastosowaniem preparatu nigdy nie udało mi się osiągnąć wyniku poniże 7L/100km. Zachwycony działaniem preparatu zakupiłem go do drugiego auta z przebiegiem 280tyś i tam także mogę powiedzieć o zdecydowanej poprawie kultury pracy, więcej szczegułów nie znam gdyż nie jeżdżę nim na codzień..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceramizer ? a co to takiego ? :oops: chyba nie chodzilo Ci o magnetyzer... :8)

 

Ceramizer to taki środek który dolewasz do oleju i ci robi w miejscach styku metal o metal powloke ceramiczna, dzieki temu podobno sie silnik mniej zuzywa i polepsza kompresje uszczelniajac cylindry i tloki. I jak zwykle naobiecywane o przyroście mocy. :search: jest dosc obszernie o tym napisane gdzies na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-powiem tak mam is-a,140 konikow,barany,kompletny wydech supersprinta z katalizatorem sportowym,ostatnio kupilem za 169 zikawkladke sportowa k&n,jezdze tylko na 98 i roznicy zadnej nie odczuwam-fakt ze lykam kolesia ktory tez ma isa,ale on ma dorzniety silnik.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyglada na to ze oplaca sie zamontowac to ,nawet jezeli poprawi to tylko zywotnosc silnika niz osiagow. Dzieki za info.

 

Na stronce znalazlem ze kosztuje to 150 PLN za caly komplet (1 do silnika, 1 do skrzyni biegów, 1 do paliwa, 1 do hydr. układu wspom. kierownicy). Wiec nie wychodzi tak drogo .

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.