Skocz do zawartości

[F10/F11] 2.0D Odma


rockybor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prawdopodobnie mam problem z odma, tak stwierdzil warsztat zajmujacy sie BMW.

Mam przecieki (pocenie sie) na rurce idacej z korka oleju do lacznika przed turbo. Podobno trzeba zdjac cala pokrywe gorna aby wymienic odme.

 

Odma.jpg

Odma_or.jpg

Odma_schemat.jpg

 

Zapewne nie wystarczy wymienic samej rurki.

Macie jakies doswiadczenie z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na jakiej podstawia stwierdzili uszkodzenia odmy, zamontowali nową rurką i nadal wyrzucało olej,sprawdzili i stwierdzili ciśnienie w komorze silnikowej ?

99% uszkodzona tylko rurka (nie szczelność)- nie pierwszy przypadek . Nie słyszałem o problemach odmy w silnikach N47.

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W silnikach N47 odma jest zintegrowana z pokrywą zaworów i nie da się dokupić jej osobno tylko całą nową pokrywę. Warsztat chyba chce Cię naciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odma w tych silnikach N jest bezawaryjna.Dlatego że składa się tylko z niezawodnej membrany i sprężyny, to cała jej prosta budowa, tam praktycznie niema co się psuć.

Ja też miałem te same objawy i nic poza tą rurką nie było uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na podstawie spoconej rurki. Dlatego pytam tutaj bo nie do konca im wierze.

Zmien warsztat bo w tym robia cie w konia. Rurka plus oring gumowy do wymiany. Wymienialem jakies pol roku temu u siebie, 10 minut i po problemie.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zmieniałem odmę 2 tyg temu 3.0 d, Ślusarczyk Tarnów stwierdził wiosną że do wymiany, ale jak wyjoł mi starą mechanik to oprócz okopcenia nic nie było widać. Moim zdaniem zbędna akcja. Ale cóż kupiona 50zł przeżyję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zmieniałem odmę 2 tyg temu 3.0 d, Ślusarczyk Tarnów stwierdził wiosną że do wymiany, ale jak wyjoł mi starą mechanik to oprócz okopcenia nic nie było widać. Moim zdaniem zbędna akcja. Ale cóż kupiona 50zł przeżyję

 

Masz na mysli rurke a nie odme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, zamawiałem klocki filtry w inter cars i mówię sprzedawcy, że odma potrzebna, około 40zł to dawaj. na fv nazwa części przewód, indeks 13717803842 i taką zamontował mi mój mechanik. Twierdzisz, że jak Ślusarczyk mówił o odmie to chodziło o jakąś inną część, a nie tą rurke? jeżeli tak to podpowiedz coś, przy następnej wymianie oliwy ogarniemy to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
po co wymieniac rorke? przeciez jesli nie jest uszkodzona mechanicznie to tylko oringi do wymiany, przy okazji warto zmienic lub przynajmniej sprawdzic oring pod wlewem oleju

Zazwyczaj jest uszkoďzona choc tego nie widac dopiero jak ja zdemontujesz i zaczniesz wyginac to widac gdzie jest peknieta, pekaja przy mocowaniu gornym.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

jest coś takiego jak filtr odmy który wymienia się w 3.0d

wywaliło mi błąd silnika, przy stanie licznika 155000 było czyszczenie kolektorów , teraz jest 185000 i nie wyglądają źle

jak juz jest porozbierane auto to coś myślę z ta odmną zrobić, kiedys była tylko rurka wymieniana

jak ma ktoś nr odmy(nie chodzi o rurke) jeżeli coś takiego istnieje, to z Góry Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba zacytowales moja sytuacje ktora byla bardzo bardzo dawno na temat spoconej rurki. Co do remontu to do czego pijesz? Nie mowie, ze to jest najlepszy warsztat bo w sumie dal dupy z wydechem ale co do remontu samego nie moge miec zastrzezen. Czlowiek podzielil sie kosztorysem i posypala sie lawina. Chcial dobrze a tylko lincz ze wszystkich stron. Na koniec jak chcialem zmienic warsztat to mi odmowiono bo znaja moja historie z forum :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.