Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu w 520d


BLADE22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym profilaktycznie wymienic rozrzad w 520d, 184KM przy przebiegu 150000 km, 2011 r. Czy ktos z Was juz go wymienial? Jaki koszt, ktore dokladnie czesci trzeba wymienic? Korzystaliscie z czesci OEM BMW czy zamiennikow?

Z gory dziekuje za odpowiedźi.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie ma żadnych objawów i szurania a potrafi strzelić. Ponadto niektórym może ten dźwięk wydawać się 'normalny' Koszty operacji (szczególnie cześci) zmalały już do mocno akceptowalnego poziomu, więc ja bym wymienił i miał spokój. Widziałem już parę eFek ze strzelonym rozrządem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Mam520d f10 i po 190,000 km bez zadnych oznak nastąpił wybych w wydechu i zerwany łańcych od jebanego roweru w bmw . .Bez żadnych oznak rozciągnięcia.......bede pisał do zarządu BMW o ustosunkowanie sie do tej sytuacji i po odpowiedzi podejmr decyzje czy ich firma jest wiarygodna dla mojej rodziny.....a jeździ tą marką cała......teraz spraqdzamy jakie są uszkodzenia ..... w silniku i ile zaworòw pogiętych.....jak coś dam znać.....łańcuch kosztuje z VAT około £420 pluz robicizna .....regenerowany silnik to £1500-£2,000 na wymiane ze starym.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zbieg okiliczności, ale w ostatnich 2 tygodniach mamy 3 rozrządy w N47 na forum. Czy to nie przypadek, że zbiega się to w czasie z upałami?

 

PS- wymieniłem rozrząd kompletny, bez zębatki na wale (w moim silniku jeszcze zintegrowana) - daje to jako taką gwarancję spokoju? Jeżeli tak, to na ile przebiegu? (wymiana przy 213tyś, obecnie 240tyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szurania pękają w N47 i N57 w podobnych proporcjach, zresztą u każdego producenta aut jest podobnie.

Zgadza sie tyle że w innych markach koszt wymiany rozrządu jest kilkakrotnie tańszy :?

Mam pytanie do tych co piszą że im pękł łańcuch :

Mieliście samochody po tym finalnym rozrządzie gdzie ostania poprawka była w 2012 czy może są z przed 2012 roku ? Pytam bo mój jest niby już z tym rozrządem i nie wiem czy wymieniać czy nie samochód ma 180k :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ostatnia poprawka była pół roku temu nie pamiętam już która z kolei ..............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zgadza sie tyle że w innych markach koszt wymiany rozrządu jest kilkakrotnie tańszy :?

Mam pytanie do tych co piszą że im pękł łańcuch :

Mieliście samochody po tym finalnym rozrządzie gdzie ostania poprawka była w 2012 czy może są z przed 2012 roku ? Pytam bo mój jest niby już z tym rozrządem i nie wiem czy wymieniać czy nie samochód ma 180k :roll:

 

Z tym tańszym to bym nie przesadzał, rozrząd z tyłu silnika to nowa świecka tradycja ;) W wielu markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wymieniać czy nie samochód ma 180k :roll:

 

 

wymieniać

 

 

ja wymieniłem przy 211tyś, nic nie szurało, po otwarciu też raczej spoko, ale jak porównaliśmy rozciągnięcie łańcucha starego i nowego to różnice bylo widać gołym okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.