Skocz do zawartości

Uniwersalny Snap-In adapter: "Connect Universal"


Pe.te

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Do ubieglego roku korzystałem ze Snap-In adapterów, moim zdaniem to wygodne rozwiązanie. Zresztą wielokrotnie dyskutowaliśmy już na forum nt. zalet/wad korzystania ze Snap-In.

Jednak przy kolejnej wymianie telefonu w ubiegłym roku stwierdziłem, że szkoda mi (niemalych mimo wszystko) pieniędzy na regularne wymiany adapterów zgodnych z nowym modelem telefonu.

 

Ostatnio natrafiłem na nowy typ adaptera Snap-In Connect Universal.

https://www.press.bmwgroup.com/global/photoDetail.html?title=bmw-original-accessories-snap-in-adapter-universal-for-iphone-5-5s-5c-6-6-plus-11-2014&docNo=P90167413

Powyższy jest akurat dla iPhone'ów ze złączem Lighting, ale są też uniwersalne adaptery ze złączem micro-usb dla telefonów na Android'zie.

 

Czy ktoś może korzysta z takowego adaptera?

Zastanawiam się, czy wnosi on jakąś wartość dodaną w stosunku do "normanego połączenia kablem" przez USB w podłokietniku... (jak chociażby wbudowana pętla indukcyjna do anteny dachowej, jaką mają standardowe adaptery Snap-In)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Właściwie to tylko możliwością korzystania z anteny zewnętrznej (Snap-in ma wbudowaną pętlę indukcyjną).

 

Jeśli chodzi o kwestie funkcjonalne - to nie ma różnicy.

Poza tym, że jest wygodniejszy w użyciu gdy często wsiada się i wysiada z auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Zobacz sobie ten wątek:

http://f15.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1040747

Użytkownicy wymieniają się tam informacjami jakie telefony pasują. Jest też informacja o maksymalnych wymiarach telefonów, które się w nim mieszczą.

 

Ja po przeczytaniu różnych opinii o tym uniwersalnym Snap-In, odpuściłem go sobie.

W sumie i tak w jego przypadku trzeba wpinać kabelek - więc nie widzę za bardzo wartości dodanej w stosunku do samego kabelka USB...

 

Gdyby nie to, że telefon noszę w etui to kupiłbym dedykowany Snap-In, bo dopiero to rozwiązanie jest naprawdę wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sparowny przez bluetooth iphone 6 i oczywiście wszystko ładnie śmiga łącznie z muzyka z iphone radio net z jakieś apki radiowej i nawet internet udało się uruchomić

co zyskam z jeśli iphone byłby w snapinie, poza ładowaniem baterii ? czy snapin daje coś extra ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz funkcje Snap-In Universal:

http://mybmw.com.ua/wp-content/uploads/2014/04/PIDoc2254.pdf

 

Dedykowany Snap-In jest o tyle wygodniejszy, że nie ma żadnego kabelka, który trzeba wpinać w telefon (ma wbudowane złącze pod konkreny model telefonu) i nie ma żadnego "przytrzymywacza" (tej łapki, ktora dociska telefon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co mi to wszystko skoro telefon wygodnie siedzi w kieszeni i przez bluetootha mam wszystko poza ładowaniem baterii

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie chodzi o to ładowanie telefonu przynajmniej w moim przypadku :mrgreen: W schowku mam tylko wejście usb (nie mam gniazda zapalniczki) w którym mam włożony pendriva z muzyką i chcący naładować telefon muszę odłączyć pendriva :( Dlatego wygodnym rozwiązaniem do ładowania tel jest snap in adapter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie tylko ładowanie baterii.

Snap-In mają wbudowaną pętlę indukcyjnąm dzięki czemu korzystają z instalacji antenowej.

W mieście nie ma to większego znaczenia (poza tym, że telefon w Twojej kieszeni pracuje z większą mocą niż mógłby - gdyż auto to namiastka puszki Faraday'a), ale w mniej zurbanizowanych obszarach dzięki wykorzystaniu zewnętrznej anteny lepiej łapie zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schowku mam tylko wejście usb (nie mam gniazda zapalniczki) w którym mam włożony pendriva z muzyką i chcący naładować telefon muszę odłączyć pendriva :( Dlatego wygodnym rozwiązaniem do ładowania tel jest snap in adapter

Muzykę z pendriva mozesz sobie zgrać na HD w aucie i masz wolne gniazdo USB na ładowanie tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- muzykę zgrywam na HD lub ciągnę z pendrive w schowku nad nogami pasażera

- póki co nie zauważyłem żadnych problemów z zasięgiem nawet jadąc na moją weekendową wieś gdzie nadajniki GSM są rzadkością

- a bateria w ostatnim iphonie naprawdę spisuje się dobrze to pewnie sami wiecie

mając moduł media bluetooth snapin nie wiele lub nic nie daje.

Pemek - czytałem w instrukcji że nie wolno podłączać urządzeń do ładowania do tego USB w schowku pasażera to wejście służy do zgrywania danych jak muzyka mapy profile uzytkownika

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co mi to wszystko skoro telefon wygodnie siedzi w kieszeni i przez bluetootha mam wszystko poza ładowaniem baterii

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie chodzi o to ładowanie telefonu przynajmniej w moim przypadku :mrgreen: W schowku mam tylko wejście usb (nie mam gniazda zapalniczki) w którym mam włożony pendriva z muzyką i chcący naładować telefon muszę odłączyć pendriva :( Dlatego wygodnym rozwiązaniem do ładowania tel jest snap in adapter

 

są rozdzielacze USB tzw złodziejka ;) tak miałem w e60 znacznie taniej niż snapin ;)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A działa Ci przez Bluetooth np:

- Spotify

- aplikacje BMW Connected...?

 

Nie mam na myśli samego streamingu muzyki z telefonu, ale integracja Spotify z systemem multimedialnym samochodu (czyli sterowanie np. Playlistami z poziomu iDrive, itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- muzykę zgrywam na HD lub ciągnę z pendrive w schowku nad nogami pasażera

- póki co nie zauważyłem żadnych problemów z zasięgiem nawet jadąc na moją weekendową wieś gdzie nadajniki GSM są rzadkością

- a bateria w ostatnim iphonie naprawdę spisuje się dobrze to pewnie sami wiecie

mając moduł media bluetooth snapin nie wiele lub nic nie daje.

Pemek - czytałem w instrukcji że nie wolno podłączać urządzeń do ładowania do tego USB w schowku pasażera to wejście służy do zgrywania danych jak muzyka mapy profile uzytkownika

A co się stanie jak podłączysz? :D Nie dam głowy, ale wydaje mi się, że moja kobieta robiła to wielokrotnie :P

 

Przy okazji, co do muzyki, ja nie widzę lepszej opcji niż micro pendrive (np. taki: http://allegro.pl/pendrive-kingston-datatraveler-micro-dtmck-16-gb-i5572297683.html )

Kosztuje grosze, nagrywam sobie na komputerze muzykę jaką chcę bardzo szybko i wygodnie, a w samym schowku zajmuje zero miejsca.

 

Co do ładowania telefonu - nie wiem jak wy, ale ja bez Yanosika się nie ruszam, z tego powodu telefon zawsze muszę mieć na widoku w uchwycie. W dobrych telefonach działa już ładowanie indukcyjne, więc de facto można mieć jedną ładowarkę na następne kilka telefonów niezależnie od marki. Oczywiście nie mówimy tu o zawsze zacofanym technologicznie iPhonach, bo nawet 6s tego nie ma, ale można w razie czego kupić adapter: http://antyweb.pl/slimo-ladowanie-indukcyjne-iphonea-nigdy-nie-bylo-tak-latwe/

Do tego w najnowszym BMW 7 jest już uniwersalna kieszeń na ładowanie indukcyjne w schowku, więc problem ze snap-in`em zniknie, oczywiście nie dla posiadaczy Apple :D

 

Przypomnę tez, że telefon w uchwycie ma lepszy "widok" na sygnał, tj nic go nie zakłóca, jak leży niżej zasięg może być gorszy (acz nie zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie mam appek bmw i connected drive

Ano właśnie...

A tego przez Bluetooth nie puścisz.

Co prawda z aplikacji Connected Drive nie korzystam (no może czasem z WebRadio) ale za to ze Spotify na okrągło.

 

I to jest właśnie mój sposób na muzykę w aucie.

Podłączam telefon i funkcjonalność Spotify "przenosi" mi się na ekran navi.

Mogę sobie chodzić po zdefiniowanych playlistach z poziomu kontrolera iDrive, szukać utworów, przełączać, itd.

Nie muszę nic zgrywać na pendrive, bo całą muzykę mam w Spotify...

OK, kilka starych płyt CD zgrałem sobie na HDD w navi, bo są tak stare że nie ma ich na serwisach muzycznych :wink:

 

http://s3.bimmerfile.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2014/11/Spotify_ThumbsUp.png

 

http://s3.bimmerfile.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2014/11/Spotify_Browse-1050x393.png

 

http://s3.bimmerfile.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2014/11/Spotify_Your_Music.png

 

http://s3.bimmerfile.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2014/11/Spotify_Radio.png

 

P.S.

Powyższe jest możliwe także przez kabelek USB, nie musi być Snap-in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak masz racje tego przez BT się nie da. ja na HD mam wgrane GBajty muzyki i co jakiś czas dogrywam kolejne porcje bezpośrednio z CD są tego takie ilości .... :)

ja mam apke radio na iphonie i przez BT może lecieć co dusza zapragnie minus taki że brak sterowania z poziomu idrive.

mysie że wszystko ww to juz skrajne gadżeciarstwo :))

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skrajne gadżeciarstwo...?

 

Chyba raczej wygoda.

Nie musisz nosić CD do auta aby zgrywać muzykę, bo wszystko masz online.

I wszystkim sterujesz wygodnie przez iDrive, nawet nie dotykając telefonu.

 

Ale co kto lubi :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.