Skocz do zawartości

opcja rozszerzenia pakietu Service Inclusive - czy warto???


yahoo10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przejechane prawie 40.000 km/niecale 2 lata i pakiet podstawowy Service Inclusive - raz juz wymienialem klocki tylne :!: pojawia sie problem czy warto wydac extra 6 tys PLN na pakiet Plus i nastepny przeglad z wymiana klockow przod oraz tarcz zrobic juz w cenie? Dodatkowo wymiana wycieraczek w cenie :)

 

Podobno od 1.03 wchodza w zycie nowe przepisy o VAT (do sprawdzenia) mowiace, ze od uslug naprawy i serwisu auta sluzbowego mozna bedzie odliczyc tylko 50%!? Jezeli tak to ten pakiet Plus musze wykupic przed 1.03 i potem do tych 100.000 km lub 5 lat jak najczesciej wymieniac olej i klocki w ramach tej ceny. Ale czy naprawde trzeba wywalac 6 tys PLN (5 tys netto) juz teraz, czy nie ma innych opcji, jak uwazacie, czy to sie na prawde oplaca? Bo jezeli tak to zrobilem blad juz rok temu przy wymianie klockow tylnich - ze nie mialem rozszerzonej tej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien że mając Inclusive możesz wykonać rozszerzenie do Inclusive Plus ?

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien że mając Inclusive możesz wykonać rozszerzenie do Inclusive Plus ?

 

tak, takie posadam info z BMW od kwoty nabycia pakietu docelowego nalezy odjac kwote jz wydana na pakiet dotychczasowy, przedluzenie gwarancji oddzielnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dasz rade wykonać rozszerzenie do Plus'a to na pewno warto :cool2:

Wystarczy policzyć koszt klocków i tarcz przód/tył i zużycie które masz w zależności od stylu jazdy. Koszt w ASO jest raczej wysoki więc kwota 6tys jest za pakiet jest korzystna :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki w ASO 500 pln mniej więcej tył 600 przód. Żeby wymienić tarcze muszą zakwalifikować wymianę. Wycieraczki 280 PLN. Uwaga - musza smużyć żeby wymienić. Tarcze z tego co pamiętam koło 1000. Moim zdaniem nie warto - za dużo elementu w postaci oceny kierownika serwisu. No chyba że się mylę i jest inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki w ASO 500 pln mniej więcej tył 600 przód. Żeby wymienić tarcze muszą zakwalifikować wymianę. Wycieraczki 280 PLN. Uwaga - musza smużyć żeby wymienić. Tarcze z tego co pamiętam koło 1000. Moim zdaniem nie warto - za dużo elementu w postaci oceny kierownika serwisu. No chyba że się mylę i jest inaczej.

 

Doliczyłeś robociznę ? Znam odrobinę inne ceny w odniesieniu do F'ki z doświadczeń serwisowych pracowników i znajomych serwisujących F10,F11, F25 czy F01 :think:

Wiem że ceny serwisu w rozliczeniu z korporacjami bywają "inne" ale wielu znajomych ma auta prywatnie i mają pakiety Plus lub nawet Ultimate. Więc coś chyba jest na rzeczy :norty:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tak, teraz uslugi - wymiana wycieraczek- ASO - 80 netto, wymiana klockow 550, naprawa przebitej opony - 370 (SIKORA)

 

A teraz dowolni niezalezni - wymiana wycieraczek pomijam, klocki 150, klocki + tarcze 250.

 

Reszta jest w pakiecie podstawowym (oleje filtry). Mnie obliczyli wraz z wydluzeniem gwarancji na rok pakiet plus za 13 tys. Warto?

 

PS

Jakosc uslugi ASO bezcenna

 

PS 2

Ostatnio zostawilem kamere w aucie na czas wymiany oleju w ASO. Wiecie przy jakiej predkosci mozna wcisnac P na joyu zeby zadzialal? Ja tez nie wiem, ale widzialem jak sie auto zatrzymuje po takiej akcji... Przynajmniej olej wymienili. Ale maja juz u mnie zakaz mycia samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lassar --> musisz zmienić ASO, bo w tym o którym wspominasz ja hulajnogi nawet nie zostawię. Ja jestem coraz bardziej z Bawarii w Katowicach zadowolony, obsługa miła, kamery co prawda nie zostawiałem ale auto wraca całe, więc raczej jest wszystko w porządku :mrgreen: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

u mnie zawsze mieli zakaz mycia samochodu oraz wyjazdu samochodem poza teren serwisu, zawsze prosze o wpisanie tego do zlecenia uslugi; raz umyli, mimo zakazu, to musialem zrobic troche zamieszania - oczywiscie oni sa przekonani, ze maja najlepsze sprzety do zadbania o beznadziejny lakier BMW... w ramach uspokojenia nerwowego klienta zaproponowali woskowanie samochodu, ale odmowilem

 

(...) Ale maja juz u mnie zakaz mycia samochodu.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
odnosnie kalkulacji czy sie oplaca wykupic pakiet serwisowy, nie ma sensu brac cennika ASO na robocizne, ale gdyby samochod nie byl na gwarancji i w pakiecie serwisowym, to ja nigdy bym nie jechal na wymiane klockow czy tarcz do ASO ze wzgledu wlasnie na ceny oraz jakosc uslugi

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lassar --> musisz zmienić ASO, bo w tym o którym wspominasz ja hulajnogi nawet nie zostawię. Ja jestem coraz bardziej z Bawarii w Katowicach zadowolony, obsługa miła, kamery co prawda nie zostawiałem ale auto wraca całe, więc raczej jest wszystko w porządku :mrgreen: :wink:

 

Wszystko to na pewno nie jest w porządku kolego. Faktycznie jest poprawa po przeprowadzce, też jestem bardziej zadowolony, ale bez przesady. Zwróć też uwagę, że parę osób pracujących na serwisie przeszło od Sikory z Mikołowa. Parę lat temu działali na podobnym poziomie. Kilka spraw u mnie u Sikory poprawiali po Bawarii, ale poziom adrenaliny po rozmowie z doradcą/kierownikiem rósł równie gwałtownie. D Sikory w Mikołowie raczej się nie wybieram, w Bielsku to inna rozmowa. W Bawarii jest poprawa, ale zagrywki doradców (pewnie zalecane/opracowane przez zarząd, żeby nie powiedzieć - system) podobne jak kiedyś. Na myjni jest teraz gorzej niż na Kościuszki= zakaz mycia co jest bardzo kłopotliwe moim zdaniem.

Uważam, że w Polsce ASO z prawdziwego zdarzenia BMW nie ma! Ja wybieram Bawarię w Katowicach jako mniejsze zło, ale żeby ich chwalić - jeszcze za wcześnie- do tego jeszcze długa droga :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.