Skocz do zawartości

Pakiet serwisowy, wymiana oleju co 20tys. czy co 30tys. km ?


Michael1916

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dzwonie dzis do warszawskiego Inchcapa zeby umowic sie na kolejny serwis olejowy. Jak zwykle chcialem go wykonac najszybciej jak mozna czyli kiedy komputer pokazuje ok. 5k km do wymiany. uslyszalem na to, ze teraz niestety trzeba czekac az jakas kontrolka sie zapali i wtedy dopiero mozna wymieniac w ramach pakietu serwisowego. Lekko sie zapienilem na takie stwierdzenie gdyz jestem zwolennikiem czestszych wymian oleju niz co 30k km i normalnie bylbym sklonny wymieniac olej w polowie tego dystansu poza ASO. Przekonano mnie jednak do wykupienia pakietu serwisowego stwierdzeniem ze mozna wymieniac troche wczesniej wiec jak sie postaram to bede wymienial co ok.20k km w ramach pakietu. Teraz nie mam takiej mozliwosci. Poprosilem wiec mila Pania ktora ze mna rozmawiala zeby raczyla, po konsultacji z szefem, zwrocic mi polowe kasy za niewykorzystany pakiet serwisowy a ja juz sobie ten olej wymienie na wlasna reke wtedy kiedy mi pasuje. Jest to jakby nie bylo zmiana zasad w czasie gry - za co innego placilem kupujac pakiet a inna oferte serwisowa mam obecnie. Czekam teraz na odzew z Inchcape co zrobia z tym fantem tzn czy zaprosza mnie jednak na wymiane oleju czy beda sie upierac przy swoim. Na zwrot kasy nie licze bo w tej firmie wszyscy sa mili zanim przelew pojdzie, czy to przy zakupie czy w serwisie. Podejrzewam ze kasy beda wiec bronic jak niepodleglosci.

Moje pytanie do Was koledzy czy slyszeliscie o podobnych obostrzeniach w innych serwisach BMW czy to wymysl warszawskiego Inchcapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
... to samo uslyszalem od ASO Sikora i Zdunka - jak nie zapali sie kontrolka serwis na zolto ok 2tys km to nic nie zrobia - a gdy zapytalem co mam zrobic jesli mam trase po europie i dystans wyniesie ponad 3000km - to oni trzeba przestrzegac kontroli i nic z tym nie zrobia - jestem wkurzony bo musze rezerwowac czas na serwisy a zarabiac kase trzeba( mam trase ponad 2000km po europie ) - ciekawy jestem jak inni maja ale mnie to strasznie denerwuje iz sa tak glupie przepisy w BMW ... i tak musza zrobic przeglad gratis ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tez mam wlasnie dluga trase przed soba i w takiej sytuacji nie potrzebuje ich pakietu. Przeciez wymienic olej moge gdziekolwiek i nie potrzebuje do tego ASO BMW gdzie i tak leja najtanszy mozliwy ktory spelnia ich normy. Nie po to kupowalem pakiet zeby byc "uwiazany" tylko dla wygody. Nie chce wiec tego pakietu. Zobaczymy co wywalcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety obdzwonilem warszawskie serwisy i tylko ponizej 2000km teraz przyjmuja. Od wrzesnia BMW zmienilo zdanie. Zaplacilem za 5 lat serwisu z gory na innych warunkach a teraz mam inne i moge pisac najwyzej pismo do centrali. Tak w tej firmie jest - zrobisz przelew jestes zwyklym przeszkadzajacym petentem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszyscy byli zadowoleni, robili elastyczne przeglady. jak ktos wyjezdzalm w dluga trase robil wczesniej i nie bylo problemu. Trzeba bylo to wygodne rozwiazanie popsuc. O zmianie warunkow w trakcie trwania umowy juz wspominalem - wykorzystuja swoja przewage nad pojedynczym klientem i nie obawiaja sie konsekwencji bo co moze kierowca kontra koncern samochodowy :mad2: .BMW jednak zarobilo w zeszlym roku "tylko" 8,8 MILIARDA EURO wiec oszczednosci trzeba szukac :mad2: Mam nadzieje ze w koncu im sie te ciagle ciecia czkawka odbija :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pakietu serwisowego nie posiadam, ale z tego co mi wiadomo to wymiany oleju w ramach pakietu miałyby się odbywać w momencie wskazania przez komputer konieczności wykonania w/w procedury. Wątpię, że na piśmie było ze możesz to zrobić wcześniej.

Może poprzednio była to tzw. dobra wola serwisu, ale być może BMW Polska czy ktoś inny dowiedziało się o tego rodzaju praktykach, i kategorycznie tego zabronili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że dziwię się Wam, że jeździcie po ASO prosząc się o wymianę oleju i to jeszcze co 30 tys. buehehe :mrgreen: Nawet jakbym miał za dużo kasy bym tak nie robił. Jak ktoś potrzebuje to mu wymienię , i do BMW lejemy tylko Motula a nie jakieś siki a la Castrol :nienie:

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i ja wlasnie ostatni raz tak zrobilem (kupilem pakiet). Za 1/3 ceny mozna wymieniac olej w dowolnym warsztacie kiedy sie chce i na jaki sie chce. W serwisie BMW leja najtanszego Castrola i to teraz z wymiana co 30000km :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powiem Wam Koledzy, że też nie żałuję, że nie posiadam tego pakietu serwisowego. Tzn. gdybym miał go za darmo to ok, chętnie bym przyjął. Ale jak musiałbym wybulić prawie 5tkę za niego, to nie żałuję.

Do przejechanych 10 tys km brakuje mi może z 500 km, a potem jadę zmienić sobie olej z filtrem. I tak będę robił co 10 000km

Mój pakiet serwisowy wygląda tak :mrgreen:

 

http://imageshack.us/scaled/large/28/xbsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy być precyzyjni to raczej jest tak ;

 

Maksymalnie co 2 lata , lub 30000km.

 

A komputer i tak pokaże swoje bo mi nigdy się nie zdarzyło od wymiany do wymiany przejechać wiecej niż 20000km w jakimkolwiek bmw.

 

W x3 pierwszy przegląd zrobiłem na 19240km , i już było z 20km ponad limit zrobione.

 

A w F11 pokazuje mi na 19500km pierwszy przegląd.

Jak w Trzech prostych krokach zniszczyć wspaniałą marke jaką jest BMW ?


Krok Pierwszy : Zastąp napęd na tył napędem na koła przednie w 2015r

Krok Drugi: Wpakuj silnik 3 cylindrowy z MINI do limuzyny BMW 3 w 2016r

Krok Trzeci: Wpakuj silnik 4 cylindrowy do limuzyny BMW 7 w 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słabiutko ten Twój zestaw wygląda z castrolem w butelkach ;) Na dniach mój zajedzie to wrzucę.

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A ja nigdy nie kupuję BMW serwisowanych poza ASO i problemów nie miewam :)

Jak poprzedni właściciel chwali się że olej wymienia poza ASO bo tam się nie znają i mają kiepską oliwę to odpuszczam auto bez oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego nigdy się nie spotkamy przy umowie kupna/sprzedaży :D

Nikt nie mówi, że się nie znają w ASO. Po prostu nie mają żadnego interesu w tym, żeby twoje auto jeździło długo i bezawaryjnie poza okresem gwarancyjnym. A, że oliwa słaba.. jeździć będzie zapewne i na takiej. Lepiej mieć potwierdzone w książce wymiany nawet Kujawskiego co 30 tys km, niż nie wiedzieć nic. Ale jak już stwierdzono "wszyscy" w Polsce zmieniają auta co 2-3 lata więc kłopoty będzie miał dopiero 5-ty właściciel :mrgreen:

Edytowane przez SylwesterD

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.