Skocz do zawartości

528i xdrive opinie


bukal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu 528i xdrive w leasing na firme. Chciałbym poznać wasze opinie o tym modelu. Co jest najfajniejsze w tym aucie i jakie opcje wyposażenia na pewno wybierać? I jakie najczęstsze awarie ma nowa 5 usterki itp.

 

Z góry dziękuje za opinie.

 

Pozdrawiam.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Krótko mówiąc rewelacja :mrgreen: a najbardziej trakcja/ jazda jest nafajniejsza. Od opcji są inni specjaliści ale ja najbardziej lubię szyberdach i automatyczne zamykanie klapy :mrgreen: A co sie psuje w 5 masz wątek poniżej - wszystko, u mnie po 10 kkm NIC i tak trzymać! :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo ciche i elastyczne auto. Astronomiczne spalanie na autostradzie przy prędkościach około 200km/h w porównaniu do diesla.

Super trakcja i wyważenie - ten silnik jest leciutki.

Opcje must:

- HiFi profesional

- damper control

- sportowa skrzynia

 

Reszta według uznania, dla mnie osobiście bez Mpakietu - nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Generalnie bardzo ciche i elastyczne auto. Astronomiczne spalanie na autostradzie przy prędkościach około 200km/h w porównaniu do diesla.

Jaki rząd wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bukal o silniku jest juz tyle na forum ze czasami warto poczytac wczesniejsze tematy a pozniej zakladac nowy temat. Co do wyposazenia sam musisz okreslic co chcesz miec a my ci podpowiemy co warto dodac lub zmienic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opcje bez ktorych moim zdaniem taki samochod jak seria 5 nie moze sie obejsc to: komfortowe fotele, navi prof, skora, automat najlepiej sportowy i lepszy system audio bo standard w BMW gra bardzo slabo. Opcje takie jak ksenony czy czujniki parkowania wraz ze skladana tylna kanapa nie powinno sie nawet wymieniac bo zwyklym nieporozumieniem jest ze nie ma tego w standardzie. Reszta opcji wg upodoban czy to stylistycznych czy gadzeciarskich. Z tych dodatkowych opcji polecam oswietlenie ambientowe, szybe przednia przeciwsloneczna czy sportowa kierownice i moze aktywny tempomat. Aktywne zawieszenie? Moze i fajna sprawa ale jesli zamierzasz dlugo tym samochodem jezdzic to trzeba wziac pod uwage koszty serwisowania. Dla mnie gra nie warta tych pieniedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu 528i xdrive w leasing na firme. Chciałbym poznać wasze opinie o tym modelu. Co jest najfajniejsze w tym aucie i jakie opcje wyposażenia na pewno wybierać? I jakie najczęstsze awarie ma nowa 5 usterki itp.

 

Z góry dziękuje za opinie.

 

Pozdrawiam.

Przemek

Akurat w tym modelu to najfajniejsza jest akcyza - serio i leasing ponizej 105% przynajmniej rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dodatkowych opcji polecam oswietlenie ambientowe,

 

Super, pod warunkiem jasnej tapicerki, bo na niej to oświetlenie widać. Przy czarnej skórze, opcja całkowicie nie potrzebna, bo efekt jest widoczny dopiero przy max podświetleniu, a wtedy jeździć się nie da bo tak zegary i navi walą po oczach. Niestety i ambient i podświetlenie deski mają tą samą regulację:(

 

pozostałe opcje o których pisze Michael1916 to absolutne must have.. z innych opcji polecam wentylowane fotele, head up, aut. klapę, reska rozszerzona (niedrogie, a fajne), EDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - ambient light na ostrydze wygląda świetnie a na ciemnych tapicerkach praktycznie nie widać efektu. Zwróc uwagę tylko, że razem z ambient light dostaje się chromowane paseczki na klamkach... Ja sobie wymyśliłem F10 takiego black&white'a - alpinweiss z czarnymi ramkami i ciemnymi szybami i lekko zdziwiłem się przy odbiorze, że mam chrom na drzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zamówieniu srebrnej sztuki z ostrygowymi skórami i do tego podświetlenie ambinete - ładnie to sie bedzie komponowac? Bo utarło sie niby, że jak srebrny to czarny środek - co sądzicie?

Warto zapłacić za xdrive czy lepiej tą kwote przerzucic na jakieś opcje? Czy mam tylny napęd spokojnie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko zależy w jakim rejonie Polski mieszkasz. Jeżeli południe to 4x4 się przydaje. W innych rejonach raczej zbytek, bo dni, w których drogi są śliskie jest może kilka w roku, a dobre zimówki załatwią sprawę nawet tylko przy napędzie tylnym.

 

I pamiętaj, że w przyszłości srebrne BMW będzie Ci ciężej sprzedać niż w ciemnym kolorze albo białym. Do tego srebrne auto i ostrygowe skóry to będzie tragedia wizualna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wybrałem taka konfiguracje.

Proszę o podpowiedzi z czego zrezygnować a co dołożyć.

 

Bmw seria 528i xdrive

 

354 brąz hawanski met PLN 4 278,00

LCCX Skóra Dakota cynamonowy brąz PLN 8 778,00

 

opcjonalne (cena brutto z VAT)

 

255 Kierownica sportowa, skórzana PLN 613,00

2K2 felgi V-Spoke 328 z fukcją jazdy awaryjnej, 18

cali

PLN 3.930,00

302 System alarmowy PLN 0,00

3AG Kamera cofania PLN 1.835,00

430 Lusterka przyciemniane automatycznie,składane

elektrycznie

PLN 1.486,00

456 Komfortowe fotele przednie PLN 9.870,00

488 Podparcie lędźwiowe w fotelach przednich PLN 0,00

4UR podświetlenie ambientowe PLN 1.222,00

5AC Asystent świateł drogowych PLN 655,00

614 Internet PLN 437,00

615 Aktywacja Internetu PLN 0,00

677 Zestw hi-fi Professional PLN 4.278,00

 

 

ZP5 Polski pakiet PLN 10.498,00

 

431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie PLN 0,00

464 rękaw na narty PLN 0,00

465 System załadunkowy PLN 0,00

494 Ogrzewanie foteli przednich PLN 0,00

502 Spryskiwacze reflektorów PLN 0,00

508 Czujniki parkowania z tyłu i z przodu PLN 0,00

522 Reflektory biksenonowe PLN 0,00

 

ZP9 R2 Business Package PLN 12.888,00

 

609 System nawigacyjny Professional PLN 0,00

6NF Rozszerzenie interfejsu audio o telefonykomórkowe PLN 0,00

6NK łączność Bluetooth oraz interfejsy audio USB PLN 0,00

6WA Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie PLN 0,00

 

Wyposażenie opcjonalne razem PLN 60 768,00

 

Cena katalogowa (cena brutto z VAT) PLN 274 468,00

Cena netto (bez VAT) PLN 223 143,71

 

Total cena brutto z VAT PLN 274 468,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.