Skocz do zawartości

F10 Hi-Fi Proffesional


bumie5

Rekomendowane odpowiedzi

Da sie jakos latwo rozroznic poszczegolne systemy >standart >hifi >hifi proffesional ? Cos mi sie wydaje, ze to jakos dziwnie gra..a niby jest professional, ale w srodku jakos tak dziwnie slychac.. tylne glosniki na podszybiu jakby nie graja. A bass... po wyjsciu z auta dudni jak w dyskotece a w srodu zupelnie odmienne odczucia. Jak Wy macie audio ustawione? Edytowane przez bumie5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam standard. To jest sprzęt dla zupełnych ignorantów. Nadaje się tylko do słuchania wiadomości. Jeśli ktoś choć w minimalnym stopniu interesuje się/słucha muzyki, to dla takiej osoby zestaw standard jest nie do przyjęcia. Przed zakupem przyglądałem się nowej 'piątce' pod wieloma względami, ale audio niestety pominąłem, spodziewając się, że marka BMW do czegoś zobowiązuje. Teraz żałuję. Standardowy zestaw audio np. w Fiacie, czy Oplu itp. gra o niebo lepiej. Pozostaje tylko czekać na jakiś retrofit od BSW - ale to bliżej nieokreślona przyszłość. Odpowiadając na twoje pytanie odnośnie ustawienia audio, dla zestawu standard jest to bez znaczenia. Można tylko zmieniać poziom tonów wysokich, niskich, balans prawo-lewo i przód-tył. Jak by nie ustawiać, to sprzęt gra albo bardzo źle, albo tragicznie :cry2:. I oczywiście ten bas - najlepszy odbiór jest na zewnątrz auta...

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się trochę equalizerem. Poprawia odczucia słuchowe. I co najważniejsze: dobry nośnik, czyli płyta CD. Mimo całej technologii słychać różnice miedzy utworami zgranymi na dysk a odtwarzanymi z CD. Na początku zgrywalem wszystko jak leci, włącznie z pendrivami i muza z telefonu, ale teraz przymierzam sie do "optymalizacji portfolio" i zostawie tylko te o najlepszej jakości utwory.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z was snap-in media pod iphone ? Ktos kopiowal pliki mp3 z pendrive do hdd ?

Mam snapa pod BB9700 aczkolwiek nie wyklucza to kopiowania plików z pendrive'a ;) funkcja działa, podobnie jak przesyłanie muzy przez BT.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie IP4 ze snap-in media nie dziala :/ Z pendrive moge odczytac pliki ale nie wiem jak je zapisac do samochodu... Z Cd odczytuje pliki i mozna je latwo zapisac... O co kaman!?

Aby zgrać mp3 z pena na dysk musisz wcisnąć guzik CD Kolo idrive, potem Opcje a stamtąd wybrać import muzyki z usb. Cała muza z pena zgra sie do katalogu o nazwie usb1 (2,3,4, itp). Do iPhone 4 nie potrzeba snap in aby grał audio (używam go jako 2go telefonu) trzeba tylko sprawdzić w opcjach BT czy jest uaktywniona funkcja audio.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co najważniejsze: dobry nośnik, czyli płyta CD. Mimo całej technologii słychać różnice miedzy utworami zgranymi na dysk a odtwarzanymi z CD. Na początku zgrywalem wszystko jak leci, włącznie z pendrivami i muza z telefonu, ale teraz przymierzam sie do "optymalizacji portfolio" i zostawie tylko te o najlepszej jakości utwory.

 

Jest nawet jeszcze gorzej. CD tak naprawdę ma troszkę obcięty zakres w porównaniu z płytą analogową. Teoretycznie tego ucho ludzkie nie łapie, odczyt jest czystszy i niczym nie zakłócany (wiadomo - zapis cyfrowy), jednakże to, co wyprawiają koncerny fonograficzne woła o pomstę do nieba! Ja mam tyle oryginalnych CD-ków, które zostały nagrane w dziadoski sposób, że czasem jakieś krążące po sieci MP3-ki mają lepszą jakość :mad2:

Jakby mało było niskiej dynamiki tonów, to jeszcze zdarzają się szumy.

Swoją drogą, BMW w tym wszystkim nie pomaga - system Navi Prof. zgrywa na wewnętrzny dysk utwory z jakością... 128kbps. Powinien być jakiś wybór (najlepiej do 320), bo 128 to stanowczo za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zgrać mp3 z pena na dysk musisz wcisnąć guzik CD Kolo idrive, potem Opcje a stamtąd wybrać import muzyki z usb. Cała muza z pena zgra sie do katalogu o nazwie usb1 (2,3,4, itp). Do iPhone 4 nie potrzeba snap in aby grał audio (używam go jako 2go telefonu) trzeba tylko sprawdzić w opcjach BT czy jest uaktywniona funkcja audio.

 

Iphone mam sparowany poprawnie ale odtwarza mi tylko 2 kawalki z calej playlisty. Ten snap-in media musi byc ze srebrnymi wstawkami - model 2011. Ja testowalem caly czarny z napisem media, wiec pewnie dlatego nie dzialal. Co do kopiowania, to musze sprawdzic. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, BMW w tym wszystkim nie pomaga - system Navi Prof. zgrywa na wewnętrzny dysk utwory z jakością... 128kbps. Powinien być jakiś wybór (najlepiej do 320), bo 128 to stanowczo za mało...

 

Zgadza sie, ale trzeba miec na uwadze, że IHDD ma ograniczona pojemność. Chcac się zabezpieczyć ograniczyli nam użytkownikom do pełnej swobody. Ja też uważam, że powinniśmy mieć wybór z jaka częstotliwościa próbkowania chcemy zgrywać utwory na HDD. Niestety, jest jak jest.

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, BMW w tym wszystkim nie pomaga - system Navi Prof. zgrywa na wewnętrzny dysk utwory z jakością... 128kbps.

 

O kurde, serio??? Bez sensu kompletnie jak można sobie po prostu pen drive 32GB wpiąć zamiast bawić się jakimiś twardzielami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu użytkowników tak robi, podłącza zewnętrzny dysk, taki który działa na 1 usb, lub zasila dysk z zasilania telefonu (są odpowiednie kable). Zewnętrzny dysk jest szybszy, łatwiej, swobodniej się go edytuje, nie ma ograniczeń. Na 5post.com więcej szczegółów. Nie oszukujmy się, multimedia są w bmw w tyle w porównaniu z audi czy porsche (np panamera, z tym mam porównanie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie da. To oczywiście też kwestia odpowiedniego softu (chociaż nie wiem, czy z pamięci flash nie dałoby się odtworzyć formatów używanych na DVD - tego nie próbowałem). A okładki pokazuje, jeśli na danej MP3-ce jest zapisany znacznik. Jeśli okładka powiewa sobie luzem w katalogu, jako oddzielny plik, wtedy nie będzie widoczna (ale np. Windows Media Player nie widzi różnicy, pokazuje w obu przypadkach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam od siebie ze jezdziłem w F10 z zestawem srednim i najwyzszym (czyli ten za 2400 i 4000 dopłaty) - nie wiem, dlaczego - ale ten środkowy dla mnie nie gra - porpostu jest ok jak w fordzie, moze w SMAX sony sourong grało nawet lepiej. Ten najwyzszy jest OK - tj. czysto i ładnie - ale załamuje mnie polityka audio bmw - naprawde słąbe je robią. W staej piatce jezscze mozna było indyvidual audio zamowic, w nowej 6stce mamy bang za kupe kasy, w jedynce i chyba x1 pojawia się harman kardon. tylko piatka jakoś srednio wypada. Zastanwiam się czy nie maiłoby sensu olać dopłatę 4000/4600 i nie brac nic a zrobić gdzies porzadnie za tą kase audio? Wiadomo,z e navi z dyskiem i laczeniami bedzie domowiona.

 

Audio, jakie wrażenie zrobiło na mnie, to był high proff w 730d w F01 - nie wiem, wiekszy, moze lepsze wzmacniacze, procesor, czy wygluszenie - ale tam to grało pieknie. A ucho mam dośc wrażliwe niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie jeździłem z żadnym zestawem. Chwilowo słuchałem standart / hi-fi / hi-fi prof. Do tej pory w volvo mam albo najwyższy lub prawie najwyższy model audio i gra to rewelacyjnie. Audiofilem nie jestem, ale muzyka jest "mocna" i nie chodzi mi tu o robienie dysko czy łupanie, ale o odczucie "mocy" w aucie. I tak(volvo, na oko): przy ustawieniu dźwięku dolby pro logic; 70/30 przód tył; bass +4 treble +2 było dobrze. Muzyka cicho: tony wysokie i średnie wyraźne, bass "wyczuwalny". Średnio/głośniej: Wszystkie zakresy się równają i czuć, ze "to" gra. Bardzo głośno: W środku nieznośnie (bass czuć na sobie) a na zewnątrz dyskoteka. Nie wiem, czy ten opis jest trafny... W bmw natomiast przy Hi-Fi prof efekt jest z deka odmienny.. na standardowym ustawieniu(surround on): Muzyka cicho: tony wysokie i średnie wyraźne, bass gdzieś jest - na zewnątrz. Średnio / głośniej: podobnie jak cicho ale więcej basu, jak się wysiądzie z samochodu. Jak podkręcę na głośno, to jest głośno, ale bez jakiś rewelacji... ale na zewnątrz łupie basami x3 ustawień średnich... Głównie chodzi mi o to, że ten bass i cala moc zestawu jakby się rozchodzi i ucieka na zewnątrz zamiast dawać przyjemność w środku. Ogólnie to w bmw przy hi-fi prof tragedii nie ma, ale spodziewałem się czegoś innego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Moze lepiej dołożyć ori 677 , jest do zrobienia ... Robiliśmy w e70 , zobacz u nas na stronie

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bimmerretrofit.pl/2012/07/doposazenie-bmw-x5-3-5d-e70-2007-nawigacja-cic-top-hifi-kamera-cofania/

 

Ori to znaczy oryginalne BMW, takie głośniki byś miał jakbyś wybrał przy zamawianiu auta opcję 'zestaw HiFi Professional' za 4278zł

Panowie z BMW Navi Garage mają rację, ja też bym chyba dołożył zestaw oryginalny. Jeśli uprzesz się na rozwiązanie nie ori to podjedź do Car Audio Expert na Jaśkowej Dolinie w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.