Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 971
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy Wam na zimnym tez autko nie chodzi tak płynnie jak na rozgrzanym ?

Auto garazuje / cieplo bo ok 15 st w garazu ale i tak rano czuc zmiane biegow.

Nie szarpie no ale nie jest to tak aksamitna praca jak na rozgrzanym.

Czy to normalne ?

Przebieg lekko ponad 90 tyś i wciąż na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może niech wypowiedzią się Ci co mają ponad 400 000km przebiegu, czy wymieniali czy nie i jaki tego skutek. Ewentualnie poproszę link do forum innego modelu gdzie auta mają również skrzynię 8hp, i już są egzemplarze z przebiegiem solidnym i wypowiadali się na temat skrzyni.

Szwagier kupił właśnie X5 V8, 250 000 km olej nigdy nie wymieniany, skrzynia pracuje bardzo ładnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad wymianą oleju w skrzyni. Auto ma najechane 102 tys. Polecacie pewne serwisy ale to wszystko zbyt daleko. Jest ktoś kto na Opolszczyźnie lub Śląsku (tak do Gliwic) poleci pewny sprawdzony profesjonalny zakład ktory zrobi to tak jak trzeba. Ślusarczyk Tarnów widze ze robi to profesjonalnie i jestescie zadowoleni ale jechac 300 kilometrow nie bede :mrgreen:

 

Zdecydowanie polecam M-Auto Opole ul. Spokojna.

Serwisuję tam swoje auta już 6 lat. Nigdy się nie zawiodłem

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest bardzo dużo filmów jak wymienić olej w ZF8, nie ma w tym żadnej filozofii. Jedyna sprawa to kontrola temp. Ważne żeby nie przekroczyła ona 40 st.C. Każdy ZF na zimno gorzej pracuje. Zmiany są wyczuwalne. Szczególnie pierwsze kilometry. Osobiście znam kilka osób którym wymiana pogorszyła ten efekt. Nie wiem czym to jest spowodowane. Niech się wypowiedzą faktycznie osoby które nigdy nie wymieniały oleju. Ale z tego co czytałem to i oni narzekają na zimną skrzynię. Jechałem nowiutkim ZF9HP i na zimnej skrzyni było bardzo słabo. Zmiany czuć i szarpało - potem już lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Był ktoś z kolegów obecny przy dynamicznej wymianie oleju ? Jak wymieniają filtr, który jest w misce ? Wymieniają najpierw miskę, wywalając polowe lub więcej oleju i dopiero dynamicznie resztę ? Widziałem przy zewnętrznym filtrze, podłączają maszynę w jego miejsce ale tutaj ...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie to jak w końcu z tą wymianą ;P? ja mam przejechane aktualnie 255 kkm kupiłem z przebiegiem 249kkm i wiem, że olej nie był w skrzyni wymieniany, skrzynia na zimnym czasami delikatnie gorzej chodzi ale nie ma jakiegoś mocnego szarpania czy czegoś podobnego.. Jednak też słyszałem, że lepiej nie wymieniać jeżeli nie wymieniano przed 200 tys. km. Wymieniał ktoś pierwszy raz przy podobnym przebiegu ;)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien poprzez spuszczenie przez korek .Wymien tez filtr a dla skrzyni napewno bedzie lepiej. Nie bedzie to wymiana z plukaniem i nic nie powinno sie stac. Olej kup w serwisie skrzyn zf Luboń k Poznania maja taniej. Wez 10l i tak samo zrob za 15000km. 10 litrow starczy ci na dwie wymiany.w normalnym warsztacie wymienia ci za 100zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.