Skocz do zawartości

Sms- brak wiadomości przy obecnym filtrze???


somnambulik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Samochód który zakupiłem był składany na rynek niemiecki. Doposażono go w jakieś pierdoły biurowe np internet i działa to wszystko... W Niemczech. Mogę dzwonić via bluetooth ale już odbiór maili czy smsów nie przechodzi:( szczególnie przydałyby mi się wyświetlane smsy - czy jest jakiś sposób aby zmusić ten filtr do nie filtrowania?:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie wiem jakim cudem, bo na stronie BMW jest wszedzie napisane, ze przy iPhonie SMSy - NIE, chetnie sie dowiem jak to zrobiles.

U mnie na iPhone również przechodzą SMS (IP6 + F11 jak również IP5S + F20) - pojawia się ikonka koperty, a SMS ląduje w "Wiadomościach".

Potem miła Pani może go przeczytać łamaną polszczyzną :wink:

 

Nic specjalnego nie robiłem, jedynie ukatualniam na bieżąco soft w aucie.

Przy czym korzystam nie z polskiej stroy BMW, tylko z worldwide (tam jest szybciej nowszy soft)

http://www.bmw.com/com/en/owners/connected_drive_services/mobile_devices/bluetooth_software_update.html

 

P.S.

Zakładam, że w iPhone macie włączoną opcję "Pokaż powiadomienia"...?

Bluetooth -> Moje urządzenia -> kółeczko z "i" -> Pokaż powiadomienia (przy okazji można też włączyć "Synchronizuj kontakty")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, zgrywasz soft na PenDrive i robisz update jak na filmie.

Soft musi być w głównym katalogu PenDrive, a update mpżna zrobić tylko z USB w podłokietniku.

 

Co do CarPlay...

No niestety, problem jest taki że BMW przed pojawieniem się CarPlay BMW położyło duży nacisk na swój własny interfejs.

I chyba nie chcą teraz z tego tego zrezygnować.

Czytałem gdzieś, że mają w planach zrobić jakąś hybrydę łączącą ich własny system z CarPlay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej poznaje mój samochód tym bardziej rozczarowuje. Poprzednim właścicielem była firma w Niemczech. Na pakowali kupę bzdur typu wypasiony office /działający tylko w Niemczech/ a oszczędzili na lusterku wewnętrznym fotochromatycznym czy tym gnieżdzie usb w podłokietniku:( Tak jak piszesz bez tego chyba nie mogę zrobić aktualizacji bo nawet jej nie ma w menu. Jest taka zaślepka w podłokietniku, jak ją wyjmę pojawia sie jakieś dziwne złącze. Na foto w tym miejscu leży sobie iPhone 5 ale jakby w jakiejś obudowie?

Może można to jakoś obejść w miarę po niedużych kosztach typu spryciarze.pl:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie bmw.pl znalazłem aktualizacje. Po wpisaniu vin i wyborze telefonu pokazuje wszystkie możliwe opcje. Niestety brak odczytywania maili, smsów, notatek nawet na wyższych wersjach:(

Czy serwismógłby coś z tym zrobić a jeśli tak to może jakiś magik z forum.

Także nawigację mam do update'u - mniemam iż trzeba to zrobić z cd/dvd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do firmy Bimmer Retrofit Polska z Konstancina odnosnie smsów i aktualizacji navi

Matychmiastowa odpowiedź min:

Moduł telefoniczny jaki ma Pan zamontowany w samochodzie to jest Combox Media i jest on prawie najnowszym modułem Bluetooth medialnym z którego możemy uruchomić wszystkie opcje Connected Dirve, Bluetooth Audio, internet, BMW APPS, BMW LIVE, Video from Iphone i korzystając z portu USB można podłączyć produkty Apple.

 

Czyli wszystko się da:)

Jednakże forumowicze narzekają iż ceny są równe lub wyższe niż w ASO

Zapewne korzystacie z aktualizacji, doposażeń etc.

Jeśli to nie tajemnica chętnie skorzystałbym z podpowiedzi gdzie mogę zrobić powyższe za rozsądną cenę

Warszawa i okolice

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=108&t=217339#p1608761

To było przeze mnie testowane przy X3, ale powinno działać wszędzie. SMS-y czyta, ale maile, przynajmniej u mnie - czasami tak, częściej nie. z tym nie mogę sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili

Otóż pewien spec mi powiedział że jak mam możliwość odsłuchu audio przez bluetooth smsy muszą być wyświetlane.

raz jeszcze wszedłem w office - powiadomienia - sms

Gałką iDriwe przeszedłem w prawo i zobaczyłem iż jest tam adres starego właściciela z niemiec!

Wszystko pokasowałem i … smsy sie wyświetlają!!!! :P :P :P

Gdyby można na nie było odpowiadać, a najlepiej funkcją głosową czułbym się jak w bentleyu :D

Maili na razie nie uruchomiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktos poinstruuje... Mam iPhone'a 6 i za Chiny nie umiem tego ustawic (mam wgrany najnowszy soft do obslugi telefonow i mediow). W opcjach bluetooth i konfiguracji mojego telefonu mam tylko takie cos :

 

http://imageshack.com/a/img903/3117/IF4Y9y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A w telefonie (nie w samochodzie) masz włączoną opcję "Pokaż powiadomienia"...?

Bluetooth -> Moje urządzenia (nr VIN auta) -> kółeczko z "i" -> Pokaż powiadomienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w telefonie (nie w samochodzie) masz włączoną opcję "Pokaż powiadomienia"...?

Bluetooth -> Moje urządzenia (nr VIN auta) -> kółeczko z "i" -> Pokaż powiadomienia

 

Potwierdzam. Teraz mi wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Dzisiaj przestało mi kopiować kontakty z telefonu. W momencie połączenia pojawiają się na moment po czym giną i pojawia się komunikat brak kontaktów. Wcześniej wszystko działało bez zarzutu. Sms-y kopiował i kopiuje z telefonu bez problemu. Podłączyłem stary telefon, kontakty kopiuje i nie giną. Może ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat. Posiadam Samsunga Galaxy Note 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.