Skocz do zawartości

CB radio F10/F11 gdzie zamontować ?


thestructor

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem zamontowane CB w małym schowku po lewej stronie, zaraz obok przycisków "asystenta pasa" ostrzeżenia przed kolizją" itd.

Bardzo fajne to wygląda. Oczywiście schowek można normalnie zamknąć i nie kłuje po oczach walające się CB.

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kiedyś pisałem o montażu cb radia w mojej F11. Ja wyrzuciłem gaśnicę z pod fotela i wsunąłem tam radio, mocując je na szybko złączki do szkieletu. radio trzyma się sztywno. Antena na magnesie w narożniku dachu z kątową regulacją, przez co pomimo krzywizny dachu jest prosto pochylona do tyłu. Kabel puszczony przy uszczelce wchodzi za lampę, gdzie jest wywiercona dziura i założone specjalne gumowe przyjście. Dalej za poszyciem, pod fotelem tylnim i listwami, kabel wychodzi pod fotel. Zasilanie w końcówce kątowej jest pociągnięte z zapalniczki z tyłu i schowany w konsoli środkowej. Nic nie widać, nic nie razi, prawie jak z fabryki, a na pewno lepiej niż zrobiłby to serwis BMW ;) wrzucę zdjęcia na spokojnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie posiadam F10, ale jak kupiłem F30'stke to stałem przed podobnym problemem. Proponuję wam pomyśleć nad radiem Lafayette Venus. U mnie jest to tak zamontowane, że jednostka jest pod fotelem kierowcy, a w "gruszce" mam całe sterowanie i głośnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zamontowane CB w małym schowku po lewej stronie, zaraz obok przycisków "asystenta pasa" ostrzeżenia przed kolizją" itd.

Bardzo fajne to wygląda. Oczywiście schowek można normalnie zamknąć i nie kłuje po oczach walające się CB.

Jak cb radio może fajnie wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ładnie schowane i niewidoczne

 

CB ma zdejmowany panel. Reszta część radia znajduje się pod kolumną kierowniczą.

 

Osobiście nigdy bym nie założył CB do F11 i anteny na dach, ale propozycja dla tych co chcą mieć CB warta uwagi !

 

http://img829.imageshack.us/img829/5928/f5eb.jpg

 

http://img405.imageshack.us/img405/3214/fgrx.jpg

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Miałem w E60 zamontowane w tym schowku po lewej. Tam pasowało tylko wsunąć linkolna i to po demontażu klapki zamykającej. W F10 mamy ten schowek dużo obszerniejszy. rzeczywiście linkoln daje sie schować tak, że mozna go w nim zamknąć i auto nie zdradza posiadania CB. bebechy można ukryć za deską kokpitu, kwestia tylko podpięcia do głośnika. Mnie jednak przestałą sie podobać antena na limuzynie. Dotąd była mocowana na naklejce i magnesie do klapy bagażnika, kabel przytrzaskiwany uszczelkami między szyba a kalpą. Było b. ok poza tą anteną i kablem. Zastanawiam, sie, czy położenie bata anteny wewnątrz pod tylną szybą da możłiwośc odbioru? Jeżeli kiepską to zrezygnuję z CB całkowicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W poprzednim XC 60 miałem właśnie tego Albrechta z odłączanym panelem.

Generalnie ok , ale głośnik był wbudowany w skrzynkę która była schowana

pod fotelem i słyszalność była słaba , do tego brak w gruszce wyświetlacza

kanałów robi problem jeśli panel jest też schowany.

Aktualnie w X5 mam Lafayette Venus , antena rozłączana w schowku

bagażnika z lewej strony , skrzynka radia schowana w tunelu środkowym ,

a mikrofon w schowku.

Od strony technicznej , nic nie powiem , montaż robiła Firma zajmującą

się tematem CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena rozłączana w schowku

bagażnika z lewej strony

 

Mozesz opisac dokladniej? Masz antene w schowku bagaznika i tam jest ona podlaczona/dziala? Czy tylko tamte miejsce sluzy jako schowek, a antena laduje na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.