• Reklama

Mazowieckie

czyli spis sprawdzonych przez forumowiczów warsztatów zajmujących się marką BMW

Moderator: speed1211

Re: Mazowieckie

Postprzez energia04 » 18 Paź 2017 22:12

Witam,
Gdzie polecacie regenerować sterownik abs?
energia04
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 17 Paź 2017 17:46
Moje BMW: BMW E39 523i 1999r
+LPG

Postprzez M-trener » 23 Paź 2017 14:51

Witam serdecznie. Potrzebuje zregenerować most w BMW e39 m52b20 sedan, w Warszawie lub okolicach.
Czy ktoś was już regenerowal?
Może być zregenerowany most na podmiankę z wymianą na miejscu.
Zależy mi przedewszystkim na jakości towaru i usługi. Jaki orientacyjny koszt usługi?
Pozdrawiam.
M-trener

Dołączenie: 29 Cze 2017 07:01
Moje BMW: E39 2.0i 1999r

Postprzez coly19770112 » 24 Paź 2017 17:28

Koledzy może ktoś porzuci namiar na dobrego mechanika w okolicach Płocka, Sierpca ( z tych okolic chcę kupić siódemkę) który zrobi przegląd e65 przed zakupem wraz z możliwością odtworzenia historii serwisowej (stłuczki, naprawy itd.)
coly19770112

Dołączenie: 11 Paź 2017 18:38
Moje BMW: nie powiem

Re:

Postprzez copymax » 25 Paź 2017 16:01

Prezes_ napisał(a)::arrow: Polecam serwis o specjalizacji BMW na ul. Łopuszańskiej - przy Alejach Jerozolimskich. Dobry mechanik, rzeczowy i nawet nie taki drogi...

pozdrawiam
prezes 8)

Zachęcony Twoim postem poczytałem opinie google i rzeczywiście mają mnóstwo pochlebnych komentarzy. Chwalą się, że podchodzą nieszablonowo, nie działają wg ustalonego schematu jak ASO, a każdy pojazd traktują indywidualnie. Niestety po rozmowie telefonicznej zaczynam się zastanawiać czy rzeczywiście mają takie duże doświadczenie, czy ich zasady podyktowane są innymi względami.

Do rzeczy.
- na pytanie o wymianę oleju w skrzyni mówią, że stosują olej tylko BMW. Zestaw producenta skrzyni, czyli ZF jest be
- klocki ATE i każde inne niż ori również są be i nie wymienią mi nawet jak im to zlecę
- tarcze inne niż ori to samo - be, więc nie założą
- oleje, filtry itd - jak wyżej

Zastanawiam się zatem po co do nich jechać, bo w Auto FUS jest promocja "kampania olejowa" i duży serwis wychodzi ok. 300 zł drożej niż tutaj.
Nie twierdzę, że ASO jest lepsze, ale ludzie jednak patrzą na wpisy z ASO przy kupnie auta.
Może nie jestem ekspertem, ale nie rozumiem dlaczego olej producenta skrzyni ma być niby do dup*, a ten z logo BMW na butelce jest cacy. Nie zdziwiłbym się, jakby był to ten sam olej. Przecież ZF nie sprzedaje chyba przepracowanego oleju ze smażalni frytek?
copymax

Dołączenie: 12 Paź 2009 23:36
Moje BMW: BMW 5GT (F07) 535D

Postprzez Pysiek88 » 25 Paź 2017 22:40

Panowie szukam warsztatu który zajmuje się regeneracja katalizatorów. Warszawa i okolice. Ktoś coś poleci?
Pysiek88

Dołączenie: 10 Paź 2017 09:13
Moje BMW: BMW e91 1.8 LCI N43 2009r.

Re: Re:

Postprzez Hypertech » 26 Paź 2017 00:00

copymax napisał(a):

Do rzeczy.
- na pytanie o wymianę oleju w skrzyni mówią, że stosują olej tylko BMW. Zestaw producenta skrzyni, czyli ZF jest be
- klocki ATE i każde inne niż ori również są be i nie wymienią mi nawet jak im to zlecę
- tarcze inne niż ori to samo - be, więc nie założą
- oleje, filtry itd - jak wyżej

Zastanawiam się zatem po co do nich jechać, bo w Auto FUS jest promocja "kampania olejowa" i duży serwis wychodzi ok. 300 zł drożej niż tutaj.
Nie twierdzę, że ASO jest lepsze, ale ludzie jednak patrzą na wpisy z ASO przy kupnie auta.
Może nie jestem ekspertem, ale nie rozumiem dlaczego olej producenta skrzyni ma być niby do dup*, a ten z logo BMW na butelce jest cacy. Nie zdziwiłbym się, jakby był to ten sam olej. Przecież ZF nie sprzedaje chyba przepracowanego oleju ze smażalni frytek?

Szanowny Panie, zdecydowanie tak jak Pan pisze odradzamy zamienniki tarcz i klocków hamulcowych ponieważ nie sprawdzają się a dokładniej wyginają powodując wibracje kierownicy podczas hamowania. Niestety nie montujemy części dostarczonych przez klientów i zamienników w układach hamulcowych ze względu na gwarancję, którą udzielamy na części łącznie z usługą (w razie awarii bezzwłoczna wymiana na nowy element bez oczekiwania z „rozebranym” samochodem przez 4 tygodnie z uwagi na rozpatrywanie reklamacji przez producenta części)

Jeśli mówimy o serwisie olejowym i filtrach - montujemy produkty firmy KNECHT/MAHLE, które są tymi samymi co te stosowane fabrycznie. Z regóły nie używamy oryginalnych olejów i filtrów ale je też posiadamy w ofercie. Polecamy oleje firmy MOTUL, LIQUI MOLY, MOBIL1, SHELL, MILLERS - zależnie od typu silnika, użytkowania i potrzeb klientów.

Chciałbym też wspomnieć dlaczego warto skorzystać z naszych usług a nie ASO. Koszt roboczogodziny w autoryzowanej stacji obsługi jest na poziomie 480-520 PLN natomiast u nas 193 PLN co jest równe ~38 % ceny za usługę w ASO. Każdy serwis wpisujemy do tej samej bazy BMW do której wpisuje ASO. Poza kosztami i wpisem do systemu BMW staramy się podchodzić bardzo pedantycznie i z pasją do każdego BMW nie zależnie czy to seria 1 czy M6.

Z wyrazami szacunku Filip Truszczak
Hypertech

Dołączenie: 23 Sty 2016 10:37
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: F82 M4 550KM 700Nm
2 x E46 M3 w trakcie budowy
E36 2JZ 850KM 800Nm

Postprzez Krzysiek BMW Jabłonna » 30 Paź 2017 10:38

Polećcie jakiś zakład tapicerski, gdzie naprawią mi fotel.
Kupiłem samochód, nie beemkę, ale to nieważne, uszkodzony jest fotel kierowcy, przetarte bok siedziska i oparcia od wsiadania. Fotel pół skóra, alcantara.
Macie jakiegoś szpeca w Wa-wie i okolicach, najlepiej północne części miasta?
Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00
Pozdrawiam
Krzychu.
Awatar użytkownika
Krzysiek BMW Jabłonna

Dołączenie: 07 Maj 2012 19:29
Miejscowość: WL, ale sercem NKE :)
Moje BMW: e60 520d + wirus :)

Postprzez Hypertech » 30 Paź 2017 12:01

Mogę spokojnie polecić Tapcar (niestety firma jest w Łodzi). Mimo odległości warto :!:
Hypertech

E36 2JZ 850KM 800Nm

Re: Re:

Postprzez copymax » 30 Paź 2017 12:35

Hypertech napisał(a):Szanowny Panie, zdecydowanie tak jak Pan pisze odradzamy zamienniki tarcz i klocków hamulcowych ponieważ nie sprawdzają się a dokładniej wyginają powodując wibracje kierownicy podczas hamowania. Niestety nie montujemy części dostarczonych przez klientów i zamienników w układach hamulcowych ze względu na gwarancję, którą udzielamy na części łącznie z usługą (w razie awarii bezzwłoczna wymiana na nowy element bez oczekiwania z „rozebranym” samochodem przez 4 tygodnie z uwagi na rozpatrywanie reklamacji przez producenta części)

Jeśli mówimy o serwisie olejowym i filtrach - montujemy produkty firmy KNECHT/MAHLE, które są tymi samymi co te stosowane fabrycznie. Z regóły nie używamy oryginalnych olejów i filtrów ale je też posiadamy w ofercie. Polecamy oleje firmy MOTUL, LIQUI MOLY, MOBIL1, SHELL, MILLERS - zależnie od typu silnika, użytkowania i potrzeb klientów.

Chciałbym też wspomnieć dlaczego warto skorzystać z naszych usług a nie ASO. Koszt roboczogodziny w autoryzowanej stacji obsługi jest na poziomie 480-520 PLN natomiast u nas 193 PLN co jest równe ~38 % ceny za usługę w ASO. Każdy serwis wpisujemy do tej samej bazy BMW do której wpisuje ASO. Poza kosztami i wpisem do systemu BMW staramy się podchodzić bardzo pedantycznie i z pasją do każdego BMW nie zależnie czy to seria 1 czy M6.

Z całym szacunkiem, ale jak ktoś kilka lat jeździ na częściach danego producenta to wie co jest dobre dla jego samochodu. Ja używam klocków ATE i nigdy się na nich nie zawiodłem. Co do tarcz się zgodzę - również jeżdżę na oryginałach i innych nawet nie próbowałem zakładać. Olej Liqui Moly stosuję od kilku lat we wszystkich samochodach. Tak czy inaczej zamienniki można już montować nawet w ASO, więc jak ktoś ma takie w garażu (a ja akurat mam) to niezbyt komfortowe jest dla mnie jechanie do Was na przegląd, później do drugiego serwisu z klockami i do trzeciego na wymianę oleju w skrzyni. Może Pan mi wyjaśnić dlaczego np. olej producenta skrzyni nie jest dla Was koszerny? ZF też wlewa kiepski olej do swoich skrzyń?

Kwestia gwarancji jest dla mnie mało przekonywująca. Trudno, żebym od Was wymagał gwarancji na dostarczone przeze mnie części. Co innego, gdy je po prostu źle zamontujecie, ale to przecież można sprawdzić. Pokrzywienie tarcz po przejechaniu kilku tysięcy nie może być spowodowane złym montażem. Jak reklamuję takie części to zakładam inne i jeżdżę, a od sprzedawcy chłamu żądam zwrotu pieniędzy, a nie dostarczenia kolejnego, tego samego chłamu.

Owszem, może Pan powiedzieć: "to niech Pan kupi u nas wszystko ori to nie będzie Pan musiał nigdzie jeździć", ale nie bardzo rozumiem takie ortodoksyjne podejście i pierwszy raz się z nim spotykam. Nie bardzo wierzę w spiskowe teorie dziejów typu: ATE do południa produkuje pod własną marką syf, a po południu przestawia maszyny, bierze lepsze surowce i trzaska dla BMW...
copymax

Dołączenie: 12 Paź 2009 23:36
Moje BMW: BMW 5GT (F07) 535D

Postprzez Marek0909 » 30 Paź 2017 19:52

Szukam serwisu/warsztatu po zachodniej stronie Warszawy, który sprawnie i fachowo wymieni w E60 sprężarke klimatyzacji.
Dobrze by był gdy serwis posiadał na wyposażeniu sprzęt do nabicia klimy.
Marek0909

Dołączenie: 30 Paź 2017 19:48
Moje BMW: nie powiem

Postprzez Hypertech » 30 Paź 2017 22:36

Szanowny Panie,
aby uniknąć właśnie takich dyskusji stosujemy części zakupione u nas i przez nas zalecane. W przypadku usterki z winy wady produktu wymieniany od ręki bez zbędnych komentarzy w terminie ekspresowym. Reklamacja u producenta leży po naszej stronie. Działamy kompleksowo i nie przewidujemy opcji aby musiał Pan coś jeszcze gdzieś wozić i reklamować we własnym zakresie tworząc sobie dodatkowe koszty.‭
Hypertech

E36 2JZ 850KM 800Nm

Postprzez carolus89 » 03 Lis 2017 00:13

Panowie, może ktoś polecić gazownika w Warszawie/okolicach, który będzie kompetentny, żeby przejrzeć i ewentualnie przerobić (sugestia mechanika) instalację gazową w E90?
carolus89

Dołączenie: 16 Maj 2017 18:37
Miejscowość: Białystok
Moje BMW: E90 318 2006 2.0 129KM

Postprzez emir55 » 03 Lis 2017 08:04

DC auto P.Piekut
warsztat jest koło Nasielska a Paweł od lat z powodzeniem robi BM-ki
poszukaj namiarów na forum
emir55

Dołączenie: 10 Wrz 2007 17:02
Moje BMW: E-36 320i 1995

Postprzez rozumiem » 10 Lis 2017 00:45

Szukam w Warszawie kogoś, kto ogarnie zawieszenie w E61 z tyłu. Mam zregenerowany kompresor, wymienione poduchy, wracam z warsztatu a auto stoi krzywo :duh:
rozumiem

Dołączenie: 06 Lis 2014 15:06
Moje BMW: E46 330dA 2003

Postprzez Hypertech » 10 Lis 2017 02:01

Bo pewnie zawór jest nieszczelny a kompresor jest sprawny...
Hypertech

E36 2JZ 850KM 800Nm

PoprzedniaNastępna

Powróć do Polecane warsztaty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość