Skocz do zawartości

Śląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

przyznam szczerze że denerwuje mnie fakt iż ktokolwiek się czegokolwiek nauczy na BMW to od razy wali ceny jakby wytwarzał części sam

Dobrze, że sam doszedłeś do tego, że tanio mają Ci, którzy się dopiero uczą, a Ci którzy coś umieją cenią się odpowiednio. Na tym chyba polega biznes? Lepiej zapłacić raz drożej, niż zaoszczędzić i naprawiać 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

poszukuje sprawdzony warsztat, gdzie mógłbym oddać mój nowy nabytek, jakim jest E34 540i. Potrzebuj kompleksowo zrobić wymiany uszczelek, filtrów, olejów, etc.. Może coś polecić na śląsku?, najlepiej okolice Katowic. Ceny nie maja znaczenia, ma być solidnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuje gości od szyberdachu/panoramy. Czy ktoś może polecić coś w okolicach Rybnik/Gliwice?

 

Co do warsztatów to:

M Auto Katowice - jednozadaniowi, olewka klienta. Dałem do wymiany świece żarowe i zawieszenie. Na drugi (trzeci) dzień telefon auto do odbioru Po przyjeździe zrobili tylko świece żarowe i sterownik. A i olej z filtrami wymienili. Oczywiście o zawieszeniu zapomnieli. Powiedzieli że to przecież trzeba części zamówić :) To mnie oświecili tym stwierdzeniem myślałem że z blachy na miejscu wycinają ;)

 

Mobil Klimat - Pierwszy nieautoryzowany pożal się Borze serwis. - Po zakupie auta powiedziałem żeby sprawdzili go dobrze (podpieli komp i sprawdzili błędy) - to co powiedziałem to wymiana oleju, wywalenie klapek z kolektora. Oczywiście nic nie sprawdzili - wymienili olej i klapki wywalili. Nic więcej skasowali za ściągnięcie kolektora 2--300 zł (nie pamiętam) ale już nie pomyśleli żeby podpiąć pod komputer i wymienić świece/sterownik. Dlatego musiałem potem zabulić drugi raz.

 

Jutro napisze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje gości od szyberdachu/panoramy. Czy ktoś może polecić coś w okolicach Rybnik/Gliwice?

 

Co do warsztatów to:

M Auto Katowice - jednozadaniowi, olewka klienta. Dałem do wymiany świece żarowe i zawieszenie. Na drugi (trzeci) dzień telefon auto do odbioru Po przyjeździe zrobili tylko świece żarowe i sterownik. A i olej z filtrami wymienili. Oczywiście o zawieszeniu zapomnieli. Powiedzieli że to przecież trzeba części zamówić :) To mnie oświecili tym stwierdzeniem myślałem że z blachy na miejscu wycinają ;)

 

Mobil Klimat - Pierwszy nieautoryzowany pożal się Borze serwis. - Po zakupie auta powiedziałem żeby sprawdzili go dobrze (podpieli komp i sprawdzili błędy) - to co powiedziałem to wymiana oleju, wywalenie klapek z kolektora. Oczywiście nic nie sprawdzili - wymienili olej i klapki wywalili. Nic więcej skasowali za ściągnięcie kolektora 2--300 zł (nie pamiętam) ale już nie pomyśleli żeby podpiąć pod komputer i wymienić świece/sterownik. Dlatego musiałem potem zabulić drugi raz.

 

Jutro napisze więcej.

 

Czyli 3 razy robili to samo i 3 razy zapłaciłeś za to samo? Dziwne bo ja na M Auto nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtry ok w M Auto ale zawieszenia nie zrobili. Czytałem opinie o M Auto i myślałem że coś prezentują ale porażka. Najlepsze było przy odbiorze auta:) przyjechalem gosciu przy biurku powiedział co i jak pytam o zawieszenie i odpowiedz wiadoma że to trzeba się umówić bo to trzeba części zamówić:) ale najlepsze było później przyszła jakaś babka i coś mi powiedziała i poszła. A gość który mnie obsługiwał zaczął gadać z swoim kolegą/klientem/pracownikiem i tak sobie siedzę i czekam kiedy mi oddają kluczyki :) czekam spokojnie i specjalnie się nie odzywam kiedy zajarzą że ja tam jeszcze jestem cały czas przy biurku :) w końcu widzę że chyba zaraz pójdę na emeryturę jak tak dalej posiedzę więc musiałem im zwrócić uwagę żeby może by tak kluczyki oddali :) Ogólnie nie narzekam na M Auto ale z tym zawieszeniem to mnie rozbili :)

 

Byłem też w mikołowie w warsztacie wymieniać turbinę (przy głównej drodze na katowice). Rachunek 6 tysi. Ale zawieszenia też nie wymienili ;) bo to trzeba się umówić na inny termin. (bo to dwóch rzeczy na raz nie można robić:) Jeszcze im chciałem wrzucić temat wymiany jednej rzeczy ale wyceny się nie doczekałem pomimo dwóch próśb. ogólnie to jakaś masakra z tymi mechanikami. Jak miałbym do nich blisko to nie ma problemu ale sam fakt mnie rozbija:)

 

Ale na razie mimo wszystko M Auto chyba mimo wszystko najlepsze wrażenie choć poprzeczka jest bardzo nisko :)

 

A coś w temacie panoramy / szyberdachu ktoś coś może polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałeś na sprawdzenie zawieszenia czy przyjechałeś z konkretną diagnozą pt "proszę mi zrobić to i to w zawieszeniu" ? Może nie dałeś zielonego światła na zamówienie części i ich wymianę? Najczęściej informują co wyszło do zrobienia i za ile. Myślę że jest to jakieś nieporozumienie a nie olewanie klienta. Pojedź sobie do aso to zobaczysz ile się czeka i jak snobistycznie zachowują się tam korporacyjni pracownicy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam swoje trzy grosze jeśli chodzi o warsztaty w Katowicach ( przynajmniej te z którymi ja miałem styczność)

 

Aso Bawaria

Drogo, podejście do klienta bardzo średnie ( mimo auta kupionego u nich), raz jakaś miła Pani pouczyła mnie że samochód zastępczy jest odpłatny na czas naprawy ( mimo że wcześniej otrzymywałem go za darmo ). Ogólnie jadę tam tylko w konieczności ( czyli raczej bardzo rzadko )

 

Mobil Klimat

Serwisowałem u nich parę aut, na początku wszystko wydawało się w porządku, doszliśmy już do takiego etapu w którym prosiłem o zrobienie wszystkiego co trzeba bo po prostu nie miałem czasu na sprawdzanie tego i miałem duże zaufanie do nich - i to chyba był mój błąd. Rachunki zaczęły być coraz wyższe i z ciekawości posprawdzałem ceny cześć które mi montowali - przebitkę mieli naprawdę solidną :). Nie chce powiedzieć że to jest zły warsztat, zazwyczaj naprawiali większość rzeczy, ale czasami przez brak czasu/chęci olewali pierdoły o które specjalnie prosiłem. No i niestety bardzo zawyżyli ceny cześć i usług - to jest ich największy minus. Kto z nas nie lubi pieniędzy :)

 

M-auto

Byłem u nich raz na wymianie przegubu wału, wydawało się w porządku. W najbliższym czasie chce odać im e65 na regeneracje wtrysków i parę większych spraw. Zobaczymy jak im pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mobil Klimat

No i niestety bardzo zawyżyli ceny cześć i usług - to jest ich największy minus.

Co ci przeszkadzało samemu kupić części zamienne ? Kupuj i płać tylko za robotu.

M-auto

Byłem u nich raz na wymianie przegubu wału, wydawało się w porządku. W najbliższym czasie chce odać im e65 na regeneracje wtrysków i parę większych spraw. Zobaczymy jak im pójdzie.

Byłem u nich w sprawie współpracy w dziedzinie elektroniki . Po rozmowie mam wrażenie, jakbym przyleciał z Marsa, widać oni mnie w dużej mierze nie rozumieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Klimat

No i niestety bardzo zawyżyli ceny cześć i usług - to jest ich największy minus.

Co ci przeszkadzało samemu kupić części zamienne ? Kupuj i płać tylko za robotu.

 

Nic, z tym że auto zazwyczaj oddawałem im nie wiedząc jaka jest diagnoza problemu i licząc że fachowcy to rozwiążą :) W tym momencie cięzko było mi kupić cześć "do przodu". Oczywiście teoretycznie po diagnozie mogłem kazać sie wstrzymać i dostarczyć im potrzebne elementy jednak to zajmuje sporo czasu. Tak wiem, nie mam czasu to muszę płacić więcej, tylko czemu aż tyle więcej ?

 

Co do M-auto to jednak mają sporo pozytywnych opinie i ciężko znaleźć jakieś poważne narzekania na nich ( w przeciwieństwie do ww. warsztatu). Sam swojej opinie jeszcze nie mam, ale z czasem na pewno się nią podzielę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwszy wpis na forum po dłuższej "rozłące" z BMW :)

Aktualnie zakupiłem BMW 118d E87. Potrzebuję dokonać w niej kilku napraw. Czy możecie mi polecić jakiś warsztat w okolicach Bielska-Białej?

P.S. Jeżeli chodzi o ASO Sikora to mam z nimi niezbyt dobre doświadczenia dlatego (oraz z uwagi na koszt) wolałbym jakiś nieautoryzowany serwis, który jednak dobrze zna się na BMW.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałeś na sprawdzenie zawieszenia czy przyjechałeś z konkretną diagnozą pt "proszę mi zrobić to i to w zawieszeniu" ? Może nie dałeś zielonego światła na zamówienie części i ich wymianę? Najczęściej informują co wyszło do zrobienia i za ile. Myślę że jest to jakieś nieporozumienie a nie olewanie klienta. Pojedź sobie do aso to zobaczysz ile się czeka i jak snobistycznie zachowują się tam korporacyjni pracownicy ;)

 

Powiedziałem że w zawieszenie stuka i żeby to zrobili. Co do ASO to akurat się mylisz tzn byłem w gliwicach i obsługa 1 klasa. Byłem też z Toyotą w Rybniku w serwisie i w Toyocie poziom niżej.

 

Może akurat tak trafiłem i ta sytuacja się nie powtarza. Ale tekst to trzeba części zamówić mnie rozbroiła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu część cyfr na liczniku(od 160km/h - do końca) nie jest oświetlona. Podobno jest to częsta przypadłość tego modelu(samochód jest z 2010r). Proszę o polecenie sprawdzonego zakładu na Śląsku lub Opolszczyźnie, który naprawi usterkę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.