Skocz do zawartości

Pomorskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

kupiłem F11 528i i na start muszę zrobić kilka rzeczy:

 

1. Wymiana miski olejowej silnika

2. Wymiana tulei tylnego dyfra

3. Uszczelnienie odmy turbiny (poci się)

4. Czujnik temperatury zewnętrznej.

 

Czy BMW Kwiatkowski w Luzinie nadal jest godny polecenia? Co polecacie bliżej Gdańska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 779
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Koledzy,

 

kupiłem F11 528i i na start muszę zrobić kilka rzeczy:

 

1. Wymiana miski olejowej silnika

2. Wymiana tulei tylnego dyfra

3. Uszczelnienie odmy turbiny (poci się)

4. Czujnik temperatury zewnętrznej.

 

Czy BMW Kwiatkowski w Luzinie nadal jest godny polecenia? Co polecacie bliżej Gdańska?

 

Jeśli jesteś z Gdańska to po co aż do Luzina jechać. Masz na miejscu serwis bmw na Liczmańskiego. Jest Wojtek od mechaniki i Robert od elektroniki. Ja się przeniosłem do nich dwa lata temu i wszystko do tej pory bez skuchy. A Robert elektronik zrobił mi kilka rzeczy których nawet ASO nie było w stanie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted:

Panowie muszę wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów, chciałbym skorzystać z warsztatu który oferują ta usługę metoda dynamiczna - kto jest u nas na Pomorzu godny polecenia?.

Jedź do Luzina, nie kombinuj z innymi warsztatami. 2 godzinki i sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted:
Panowie muszę wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów' date=' chciałbym skorzystać z warsztatu który oferują ta usługę metoda dynamiczna - kto jest u nas na Pomorzu godny polecenia?.[/quote']

Jedź do Luzina, nie kombinuj z innymi warsztatami. 2 godzinki i sprawa załatwiona.

 

Dzięki za info, wykonałem telefon do nich i ku mojemu zdziwieniu pan Andrzej zaoferował statyczną wymianę a nie dynamiczną i w sumie to już sam nie wiem. Jakby nie patrzeć to w sumie podczas tej wymiany podlega również podmiana miski olejowej na nową czyli chyba olej powinien w 99% spłynąć prawda?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za info, wykonałem telefon do nich i ku mojemu zdziwieniu pan Andrzej zaoferował statyczną wymianę a nie dynamiczną i w sumie to już sam nie wiem. Jakby nie patrzeć to w sumie podczas tej wymiany podlega również podmiana miski olejowej na nową czyli chyba olej powinien w 99% spłynąć prawda?.

 

Nie, ze 2-3 litry starego oleju zostają w Wanglerze i różnego rodzaju przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Szukam dobrego warsztatu w okolicach trojmiasta.

Jestem szczesliwym posiadaczem bmw e61 2.0 177km 2009 rok 300 tys

Prawdopodobnie mam problem ze skrzynią biegów przeciąga na biegach nie znalazłem fachowca który potrafi ocenić co się z nią dzieje. Olej skrzyni biegów wymieniłem wraz z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Polecam BMW Kwiatkowski Luzino wiedzą co robią, ceny spoko :D

 

Ceny spoko? Wymiana uszczelniaczy bez ściągania głowicy - 1300 mi zaproponowali. W okolicach Malborka mechanik wziął za to samo 800 zł. niestety ponad miesiąc do niego czekania w kolejce.

 

W warsztacie na Liczmańskiego - nie robią takich rzeczy - ale za wymianę odmy (wcześniej wymienionej ale jego ponoć lepsza) i oleju (filtr i olej swój miałem) 500 zł .. i niestety - bez rachunku, bo jak ktoś by chciał - to 23 % więcej. I jeszcze jedna rzecz - dolano mi do oleju czegoś do "zmiękczania" uszczelniaczy - niestety to nie pomogło. Ogólnie jestem przeciwnikiem dolewania czegokolwiek do oleju. Ale skoro "fachowiec" tak mi doradzał?

 

Moja usterka - spalanie oleju i kopcenie przy przyśpieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Absolutnie nie polecam warsztatu w Luzinie u kwiatkowskiego.

 

Traktowanie klienta telefonicznie jest nie znośne.

 

Auto serwisuję tam już rok i praktycznie co miesiąc czasem dwa razy w miesiącu muszę mu odstawić auto jak nie jedno wychodzi to drugie jak nie drugie to trzecie i tak ciągle a objawy podobne ( np wymiana rozrządu bo niby pękniete koło napinacza ok wymienili a potem na komputerze okazuję się że czujnik położenia wałka rozrządu nawalił przypadek nie wydaje mi się gdyż wcześniej żadnych błędów nie wykrywało )

 

Wycieki z silnika naprawiali pełno rzeczy wymieniali a po miesiącu może trochę ponad znów w niektórych miejscach gdzie rzekomo wymieniali uszczelki itp olej zaczął lecieć i znów przeprosiny i kwota za zapłatę kosmiczna

 

Teraz auto nie chodzi na benzynie wymieniali cewki filtr paliwa skasowali nie małą kasę a po dojechaniu do domu koło 30km auto nie działa znów na benzynie problem jak wcześniej, szybki kontakt telefoniczny i facet zmył mnie jakby go to nie obchodziło.

 

 

Jeszcze raz zdecydowanie mówie NIE temu warsztatowi

Edytowane przez DeadSleep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki już 5 rok serwisuje swoje Bmw w WFK w wejherowie. OD e46 ( 3.0Xi) przez e90 (2.0D N47) E60 (2.0D N47) po teraz F11 (525xd) . Nie mogę powiedzieć złego słowa , a cena zawsze adekwatna do roboty . Fachowcy działają już chyba 15 lat ( a może i dłużej) .
Będziesz Miał Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Czy ktoś w Trójmieście poleci dobry warsztat/kolegę co zajmuje się czyszczeniem i myciem silnika? Nie chodzi mi o zwykłe chlapnięcie poprzez życie karchera z chemią, żeby zaraz coś przestało działać, ale o przemyślaną i dobrą robotę. Z zaizolowaniem wszystkich części elektrycznych i elektronicznych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.