Skocz do zawartości

Dolnośląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 865
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie. Przyjeżdżam do kraju na święta na kilka dni i będę w woj. dolnośląskim i pomorskim. Chciałem zrobić generalny przegląd samochodu - BMW Alpina B3 3.3. Czy znacie może jakiś serwis, który miał do czynienia z Alpina? Wielkie dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pare tysiecy wlozone i pomoglo ale troszeczke , wychwalany tu warsztat powiedzial zeby to sprzedac nawet nie zagladajac do niego , powiedzial o wymianie jakiejs czesci o ktorej pozniej sie dowiedzialem ze wogole w tym aucie nie ma...

 

To co to za naprawa, skoro tyle kasy wsadzone i pomogło tylko "troszkę"? Skoro szpece powiedziały, żeby to sprzedać to jakiś powód musiał być. A coś więcej o tej tajemniczej cześci?

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki, swiece, nox, termostat .

Ale mowic o sprzedazy nie zagladajac nawet do auta - bez diagnozowania , bez podlaczania , no chyba ze chlopakom sie pomylilo i mysleli ze mam e39 523i :) bo nie widzieli mojego auta, a czesci juz nie pamietam dokladnie nazwy - miala kosztowoac ok 5k i cos z pompa bylo w nazwie .no i mowili ze to trzeba pierwsze wymienic , no ok wymienilbym ale zeby byla pewnosc ze pomoze , ale pozniej powiedzialem o tej czesci gosciowi z innego serwisu to mowi ze w tym aucie tego nie ma :) , cyrk na kółkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki, swiece, nox, termostat .

Ale mowic o sprzedazy nie zagladajac nawet do auta - bez diagnozowania , bez podlaczania , no chyba ze chlopakom sie pomylilo i mysleli ze mam e39 523i :) bo nie widzieli mojego auta, a czesci juz nie pamietam dokladnie nazwy - miala kosztowoac ok 5k i cos z pompa bylo w nazwie .no i mowili ze to trzeba pierwsze wymienic , no ok wymienilbym ale zeby byla pewnosc ze pomoze , ale pozniej powiedzialem o tej czesci gosciowi z innego serwisu to mowi ze w tym aucie tego nie ma :) , cyrk na kółkach

 

Ty byłeś w końcu u nich, żeby obejrzeli ten samochód czy narzekasz na diagnozę przez telefon? :mrgreen:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak nazywa się serwis we Wrocławiu na ul .Krakowskiej?Mają podobno autoryzacje...efl mi ich poleca,podobno ze szkodami nie ma też problemu bo nie potrzebują rzeczoznawcy z pzu tylko sami mogą wykonać opinie.

 

Moje pytanie jest takie czy w tym serwisie można robić przeglądy olejowe na gwarancji bez ponoszenia kosztów tak jak w aso?

Mam auto na gwarancji i Bardzo poważnie się zastanawiam nad przejściem do nich z różnych względów a najważniejszym jest to że dadzą samochód zastępczy na cały okres naprawy a nie jak assistance na 3dni(żenada)i ta opinia z ac też przyśpiesza robotę.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nasz kolega forumowy troll. Najpierw pisze, ze wpakowal kilka tysiecy w jakiejs szopie pod Wroclawiem, ktora w dodatku inchcape poleca!!!! a potem, ze zdiagnozowali mu zdaleni...

Rece opadaja na takie pierniczenie.

 

Nie znam gościa, a chłopaków tak i byłem ciekawy co tam się podziało :)

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej ty mi przypominasz trolla w tym swoim e46 ... felgi z taczki etc. ale nie jestem dzieckiem zeby sie tu przekomarzac z toba , myslalem ze to normalne forum i ze zaczerpne troche informacji o swoim aucie , no ale lepiej sie pospinac przed klawiatura ;) w koncu masz bmw...i ci wolno , a co do zdalnego oceniania przez LEO expert , podejchalem do nich stalem nie opodal ich bramy i podszedlem , powiedzialem historie ze byl w pietrzykowicach ( jakbys kiedys byl w inchape i pogadal z chlopakami to pewnie tez by ci polecili tego goscia - ale polecaja bo to znajomy a nie ze dobry ;) ) i ogolnie ze jest problem z lekkim trzesieniem silnika co jakis czas , to powiedzial zeby wymienic czesc ktora kosztuje ok 5k ! a podobno jej nie ma w tym aucie .... i wogole jak mozna kur#$%#$% powiedziec zeby wymienic czesc za tyle $$ i nie miec pewnosci ze to rozwiaze problem , i jak mozna polecac wymiane czesci bez jakiejkolwiek diagnozy... KINO OKO - no chyba ze ten typ tak ma , ktos mi madrze powiedzial ze nie ma co do tego silnika podchodzic z mlotkiem i srubokretem tylko trzeba z kompem i diagnoskopem... ale to nie byl nikt z tego forum .

 

a w ogole to po co sie udzielasz jeden z drugą jesli nie mialaas nic konstruktywego do przekazania w tym temacie ? lzej ci jak wyzwiesz kogos przez forum i obronisz chlopakow z LEO ? co pozniej upust ci dadza ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej ty mi przypominasz trolla w tym swoim e46 ... felgi z taczki etc. ale nie jestem dzieckiem zeby sie tu przekomarzac z toba , myslalem ze to normalne forum i ze zaczerpne troche informacji o swoim aucie , no ale lepiej sie pospinac przed klawiatura ;) w koncu masz bmw...i ci wolno , a co do zdalnego oceniania przez LEO expert , podejchalem do nich stalem nie opodal ich bramy i podszedlem , powiedzialem historie ze byl w pietrzykowicach ( jakbys kiedys byl w inchape i pogadal z chlopakami to pewnie tez by ci polecili tego goscia - ale polecaja bo to znajomy a nie ze dobry ;) ) i ogolnie ze jest problem z lekkim trzesieniem silnika co jakis czas , to powiedzial zeby wymienic czesc ktora kosztuje ok 5k ! a podobno jej nie ma w tym aucie .... i wogole jak mozna kur#$%#$% powiedziec zeby wymienic czesc za tyle $$ i nie miec pewnosci ze to rozwiaze problem , i jak mozna polecac wymiane czesci bez jakiejkolwiek diagnozy... KINO OKO - no chyba ze ten typ tak ma , ktos mi madrze powiedzial ze nie ma co do tego silnika podchodzic z mlotkiem i srubokretem tylko trzeba z kompem i diagnoskopem... ale to nie byl nikt z tego forum .

 

a w ogole to po co sie udzielasz jeden z drugą jesli nie mialaas nic konstruktywego do przekazania w tym temacie ? lzej ci jak wyzwiesz kogos przez forum i obronisz chlopakow z LEO ? co pozniej upust ci dadza ? ;)

 

Rece opadaja na tak fachowy opis problemu jak twoj. Szerokiej drogi, moze od tego telepania silnikiem w glowie ci sie klepi ustawia jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
wracajac do mojego problemu z silnikiem n53 523i , z ktorym walczyly 2 warsztaty a raczej garaże... w Pietrzykowicach i wychwalany tutaj Leoexpert - zaden sobie nie poradzil a kase skasowal.... w koncu po oddaniu do BMW STANDO we Wroclawiu (Psary) po miesiacu sprawdzania, diagnoz w koncu problem rozwiazano ! owszem kosztowalo to troche ale wiem za co zaplacilem a nie tak jak we wspomnianych garazach - mlotek , srubokret - wymien to, to i to .... i nic... .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to w końcu było takiego skoro żaden z fachowców sobie nie radził?

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pierwszy mój post na forum i od razu chciałem polecić chłopaków z Olsztyńskiej 11 (Wrocław). Moja historia poniżej.

 

M54B25

 

Miałem błąd czujnika położenia wałka rozrządu (wydechowy). Kupiłem ori w aso. Wymieniłem. Błąd dalej. Czytając rady „specjalistów z grup FB”- kupiłem drugi czujnik poł. wałka (dolotowy). Błąd dalej. 860 zł w plecy. Na wskazaniach INPA, DISA, etc. wsio grało prócz zakładki VANOS, jednakże auto ciągnęło, nic nie klepało, więc za radą w/w „facebook'owych druciarzy” jeździłem dalej i nie miałem spokojnego snu w dalszym ciągu. Kolega zrobił mi diagnostykę i stwierdził, że albo „masz walnięty komp, albo vanos- jeździj dalej i czekaj na kolejny błąd”. Nie posłuchałem go. Zacząłem szukać specjalistów, a skoro jest tylko dwóch w PL ;-) musiałem wybrać pomiędzy Kliniką z Opoczna, a BMW Expert Motorsport. Z racji bliskości miast- wybrałem wrocławskich specjalistów. Odległy termin. Jednak poczekałem…

 

Zaznaczam, że piszę imionami tylko dlatego, że na koniec pracy fachowców, mimo braku bruderschaftu uścisnęliśmy sobie ręce i imiona stały się znane ;)

 

Przyjechałem wczoraj. O 9.30 auto wjechało na warsztat. Adam podjął się diagnozy. Sprawdzili połączenia do kompa. Okazało się, że wsio z elektroniką jest ok. Adam nie rozbierając jeszcze klawiatury mówi, że na 99 procent Vanosy. Mówię mu „a co jeśli wymienisz Vanosy, a błąd będzie dalej?” Odpowiedź Adama utwierdziła mnie w fakcie, że to nie tylko specjalista, a człowiek honoru- „nie zapłacisz wtedy za Vanosy i tyle”. Wiadomo jak wygląda sprawa u innych mechaników/rzeźbiarzy- mają wy#!bane, masz płacić i ch$# kogo obchodzi czy usterka naprawiona…

 

Wyciągnięto Vanosy- no i Adam miał rację- oba zdechły, latały jak groch w puszce,ale to pikuś co było potem. Vanosy zostały oczywiście zregenerowane.

 

Zaznaczam, że jestem laikiem więc mam nadzieję, że chłopaki z Wrocławia doprecyzują co dokładnie miałem przy Vanosach. Zresztą… jak zobaczyli co tam miałem, to zapytali czy mogą zrobić zdjęcie, bo „tego k#!wa jeszcze nie widzieli”.

 

Opiszę łopatologicznie.

 

Po ściągnięciu Vanosów widać rozrząd, oraz „tarczki zębate od Vanosa” (tak, można ze mnie grzać, bo nie pamiętam jak owe części nazywają się :D do szyderców- możemy porozmawiać o procesie elektrolizy miedzi i metali towarzyszących), które są przymocowane na kilka śrubek. Jedna śrubka, a raczej jej główka została w tarczce, a reszta w innej części. Łańcuch na tarczkach przeskoczył o ząb. Jak to Adam mówił- jakiś „debil przykręcił za mocno te śruby, że aż jedna pękła. Nie wiadomo po co tam było grzebane- szukał chyba tam ch#%a do d%#y”. Tarczka była zeszlifowana dołem, stary czujnik wydechowy był również przez to szlifowany. Ślady rys od śrubokręta, etc. ... Nie wiadomo po kiego tam ktoś wkładał łapy, gdyż fachowcy z Wro stwierdzili, że głowica, rozrząd itd. nie były dotykane. Także Niemcy zachowują się również jak podludzie i idą po kosztach dając auto do "mechaników" z dyplomem z Burkina Faso. Najprawdopodobniej nie potrafili poradzić sobie z Vanosami i zaczęli rzemiosło… Jeśliby śruba wpadła do komory, to wiadomo co by było. Jeździłem tak od czerwca robiąc DUŻO km. Masakra…

 

Reasumując diagnostyka,regeneracja Vanosów- nie za pomocą Beisan’u, tylko wg własnego patentu, wymiana tarczek, wymiana pasków klinowych, etc. kosztowała tyle ile miała kosztować i nie żałuję. Ba, paski Conti wyszły za free. Zdjęcia „rzeźby wykonanej przez Niemca niedojdę(?)” zapewne wylądują na fanpage’u BMW Expert. Wiem teraz dopiero jak jedzie sprawne m54b25. Polecam Zakład Adama i Maćka w 101 procentach. Będę tam wracał nawet jeśli nie będę musiał nic wymieniać. Zasada jest prosta- „Dla człowieka-człowiekiem, dla k..wy- k..wą”.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Proszę zwrócić uwagę na ślad po mocowaniu ori śrub, a ślady śrub po regeneracji idiotów z Mannheim.

http://s30.postimg.org/3n9ti0v9d/20160118_130402.jpg

 

EDIT:

 

Usterka, o której mowa... :/

 

https://www.facebook.com/638627759588809/photos/a.676133049171613.1073741839.638627759588809/936619239789658/?type=3&theater

Edytowane przez krasiu1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

też miałem spory problem ze swoim bmw i trafiłem do chłopaków z BMWexpert wspominanego wyżej Adama i Maćka. Jako że mam 2 beemy w domu tak więc kłopot miałem podwójny, a bujałem się z wieloma problemami, dość upierdliwymi a lekarstwo znalazłem właśnie w wyżej wspomnianym warsztacie. Chłopaki rzeczowo podeszli do sprawy zrobili co trzeba i tyle. Jestem już ich klientem od ponad roku i jeśli będą dalej działać jak działają (a wątpie aby coś się miało zmienić patrząc na to w jaki sposób podchodzą do klienta) na pewno warsztatu nie zmienie.

 

Szczerze kolego kicko twoja historia jest aż nieprawdopodobnie dziwna, wręcz wyssana z palca.... przyjechałeś autem, stałeś niedaleko bramy i co przyszedłem sobie pogadać o pierdołach i żądać diagnozy? Nie rozumiem kompletnie, i wierzyć mi się nie chce żeby któryś z nich spuścił Cię na drzewo... Trudno się do nich czasem dodzwonić ale braku wiedzy, umiejętności i kompetencji na pewno zarzucić nie można.

 

ps. też miałem silnik n53 i sporo z nim problemów, zakładam że zapewno jeśli juz dostałeś info o zmianie pompy wysokiego ciśnienia lub wtryskiwaczy gdzie jedno i drugie było wadliwe i sam przez to przechodziłem i cena faktycznie oscylowała w okolicach 5 tys a objaw miałem taki za auto bujało mi po obrotach jak było nagrzane...

 

reasumując polecam BMWexpert i mam nadzieję że nigdy się nie zawiodę.

ps. jedyne co może przeszkadzać to długie terminy i to że czasem trudno się oddzwonić ale byłem widziałem dlaczego więc mogę wybaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Jakbym miał kogoś doradzać w okolicy to myślę, że warsztat na Hutniczej daje radę. Miałem u nich robione kilka razy przeglądy i nie było się do czego przyczepić. Cała lista rzeczy jakie robią jest na ich stronie przegladylubin.pl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.