Skocz do zawartości

Śląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy mozecie polecić jakiegoś fachowca od elektryki który położy wiązkę pod elektryczne szyby i fotele w moim e34 i nie zniszczy mojego budżetu? Wiązkę mam wszystko mam ale jest z tym trochę roboty i nie chce nic zepsuć, okolice katowic/sosnowca. z góry dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem z Częstochowy. Szukam fachowca który wymieni mi uszczelniacze zaworów bez ściągania głowicy. Proszę o pomoc
_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
szukam kogoś na śląsku kto zaktualizuje moduły w e60

 

A ja przy okazji szukam do e90 :D

 

Łap dziqska jak stacjonuje na śląsku, http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=201381 a jak chcesz coś z mechaniką to w Cieszynie na stawowej Auto-sit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witajcie, szukam kogoś kompetentnego do wymiany wachaczy w e90tce, najlepiej koło Częstochowy

 

ArekBMW w Częstochowie na Połanieckiej.

 

Moje pytanie czy macie kogoś kto mógłby mi spasować przód(zderzak,maska.itp) w e87? Najlepiej w czestochowie lub niedalekiej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie polecam seriwsu Omnibus Bosch Tarnowskie Góry Towarowa 8

 

Od dnia 17.09 do dnia 15.10 moje auto przebywało w serwisie Omnibus Tarnowskie Góry. BMW E46 320D z roku 2000.

 

Auto po zakupie przejechało 3'000 km i samo z siebie odmówiło odpalenia.

Auto zostało awaryjnie uruchomione na plaku i pojechało do serwisu Omnibus Tarnowskie Góry.

 

Po tygodniu intensywnych analiz i sprawdzania otrzymałem informację - iż konieczna jest najpierw demontaż i ponowny montaż pompy wtrysków (250-350zł) a potem regeneracja pompy. Z regeneracją samej pompy (bez sterownika) koszt urósł do 1900zł, ale myślę ok, pal diabli byle jeździło. Jednak był to dopiero początek problemów. Po pełnej regeneracji i kolejnych testach otrzymałem informację, iż pompa już jest ok, ale trzeba zregenerować jej sterownik a serwis Omnibus Tarnowskie Góry - posiadający certyfikację Boscha nie zajmuje się regeneracją sterowników do pomp. Zaproponowano mi iż cała regeneracja pompy zostanie cofnięta, nie policzą mi żadnej dodatkowej opłat za obecne prace. A teraz uwaga: Autoryzowany serwis Bosch Omnibus Tarnowskie Góry - właściciel radzi mi aby kupić na Allegro usługę regeneracji pompy, odesłał starą i otrzymał sprawną pompę i sterownik. Koszt na allegro to 1200zł, oraz zapewnienie Omnibus Tarnowskie Góry, iż 3-4h montażu, 150-200zł max (3 razy pytałem i potwierdzałem przez telefon ten koszt z właścicielem) i auto wyjeżdża z warsztatu. Tydzień czekania + 2 tygodnie wcześniejsze walki i jest pompa. Montaż 2-3 dni i w środę, po 4 tygodniach otrzymuje telefon z warsztatu z zapytaniem czy auto ma jakąś blokadę antykradzieżową (po 4 tyg? przecież na poprzedniej pompie zregenerowanej podobno odpaliło na 3-4sekundy nim sterownik wyłączył pompe). Po mojej odpowiedzi - iż nic mi o tym nie wiadomo - otrzymałem info iż ok będą sprawdzać dalej. 6h później nadal nic, otrzymuje informacje iż komputer po przyjęciu klucza immobiliser zgłasza błąd - brak zgody na uruchomienie silnika. OK, auta nie da się uruchomić, przyjechało ale nie umie samo wyjechać, myślę że wezmę je do innego warsztatu. Kontaktuje się z firmą Omnibus Tarnowskie Góry, oznajmiając iż przez 4 tygodnie praktycznie nic się nie ruszyliśmy, wydałem być może nie potrzebnie 1200zł na regenerację pompy a auto jest w stanie gorszym niż przyjechało. W związku z tym domagam się od warsztatu - skoro sami nie umieją sobie poradzić z samochodem - opłacili lawetę (100zł) do innego warsztatu, który zajmuje się tylko BMW. Warsztat odmawia opłacenia lawety, wiec zgłaszam iż sam ją opłacę. Zamawiam lawetę, przyjeżdża na miejsce i czeka 30 min nim ktoś mógł wreszcie z kierowcą porozmawiać i oznajmić iż auta nie wydadzą, nim nie zapłacę 250!?! zł za usługę montażu pompy. Laweta wraca bez samochodu a ja rozmawiam z właścicielem. Oznajmiam mu iż o opłacie nikt mnie nie poinformował a auto jest po 4 tygodniach w warsztacie w gorszym stanie niż było wcześniej - wiec nie chcę płacić za montaż pompy, który może być nawet nie poprawny i z tego powodu auto może nie odpalać, na pytanie o wysokość opłaty właściciel twierdzi ze podawał mi takie koszty i taka czynność została zrealizowana - demontaż + montaż pompy wiec muszę zapłacić inaczej nie wyda mi auta. Co ciekawe nie był spisywany protokół naprawy pod którym bym się miał podpisać, aby zatwierdzić faktycznie co było do zrobienia i jakie będą koszty. Właściciel cały czas przekonuje mnie ze w tej sytuacji to ja jestem naciągaczem i traktuje ich warsztat jak Caritas, ze oddaje samochód, naprawiają go i jeszcze to Oni mają za lawetę zapłacić. Nikt nie liczy się z tym, iż bylem bez samochodu 4 tygodnie, zapłaciłem 1200zl za regeneracje i auto jest w gorszym stanie niż było. Na tekst o 3-4 tygodniach słyszę od właściciela - daj Pan spokój z tymi 3-ma tygodniami. W Omnibus Tarnowskie Góry widocznie czas leci jakoś inaczej... Koniec rozmowy - jedyne co udało mi się uzgodnić z właścicielem to obniżenie opłaty "za zepsucie" samochodu do 200zł i zgoda na jego odbiór z warsztatu.

 

Warsztat w Chorzowie uruchomił samochód w 4 dni. Problemem była źle zamontowana pompa wtryskowa (na sylikonie i z użyciem narzędzi pneumatycznych, które spowodowały przestawienie pompy przy montażu i to to zablokowało odpalenie silnika a nie problemy elektrycznej instalacji). Wystarczyło wykonać demontaż pompy, jej ustawienie oraz ponowny montaż i jeździ ponownie idealnie.

 

Będę dochodził swoich praw w formie reklamacji / zażalenia i zgłoszenia do firmy Certyfikującej Bosch.

 

Nie polecam, kupa nerwów, wydanych nie potrzebnie pieniędzy i czasu bez auta.

 

 

Poniżej korespondencja od właściciela:

„Witam

 

Rozmawialiśmy więc chyba wszystko jasne tak dla pełnego wyjaśnienia zlecenie otwarte w uwagach wpisano

,, zapala tylko na plaku ,, po testach pompy na stole probierczym stwierdzono duże uszkodzenia pompy oraz sterownika co w normalnym przypadku naprawy pełnej dawało wysoką kwotę.

Zproponowałem kupno innej sprawnej, dokonał Pan zakupu i została zamontowana, zgodnie z ustaleniami

cena usługi była ustalona ,, mamy zapis dzień i godzina rozmowy ,, koszt ustalony na 250,00

Testy uruchomieniowe wykazały problemy po stronie immo klucz widoczny nr2. hasło klucza przyjęte

uruchomienie brak zgody.Należy sprawdzić zgodność sterownika pompy, immo, i całą elektrykę.

Z uwagi na odstąpienie od dalszej naprawy nie wykonujemy, żadnych innych czynności nasze zadanie

dem/mont. pompy zostało wykonane i to jest tyle i tylko tyle..

 

Proszę przysłać lawetę wraz z upoważnieniem odbioru uregulować opłatę za zamontowanie pompy 200,00

i odebrać samochód.”

 

Serwisem, który w kilka dni poradził sobie z problemem był IK-Serwis z Chorzowa, niedaleko zajezdni tramwajowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netmen5 dobra informacja o taki krętaczach powinno się pisać i masz praktycznie 100% racje pisze temu praktycznie bo co do lawet to fakt jakoś mnie nie dziwi że nie chcieli pokryć wątpię żeby ktokolwiek to pokrył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.