Skocz do zawartości

Dolnośląskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 865
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mozna to sprawdzić komputerem.

 

Pod warunkiem ze auto odpala, ale tak naprawdę test przelewowy jest bardziej wiarygodny niż odczyty korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to sprawdzić komputerem.

 

Pod warunkiem ze auto odpala, ale tak naprawdę test przelewowy jest bardziej wiarygodny niż odczyty korekt.

 

Oczywiście racja.

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to sprawdzić komputerem.

 

Pod warunkiem ze auto odpala, ale tak naprawdę test przelewowy jest bardziej wiarygodny niż odczyty korekt.

 

szatyn , 525 d polift 197 ps ma motor 3,0 czy 2,5 D ?

Mówiłeś niedawno koledze , że 2,5 :shock: :shock:

 

No i co Cie tak w tym dziwi? Ciezko sprawdzic w googlach?

525d[12] R6 2,5 l (2497 cm³), DOHC, turbo

Jest to faktycznie pojemnosc 2.5

Chyba, ze przez po lifcie, rozumiesz E60 po lifcie, a nie E39 po lifcie. Duzo tych modeli i liftow bylo. E60 po lifcie ma 3.0 pojemnosc w 525d.

 

Co do nie odpalania samochodu, niby przez wtyrsk. Kolega tez myslal, ze wtrysk, podjechalem, sprawdzilem, rozebralem kolektor i brakowalo dwoch klapek.

Skonczylo sie na zdejmowaniu glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ostatnio padł mi stary MULF, zakupiłem MULF 2 high i kabel z wtykiem USB teraz potrzebuje kogoś kto mi to ogarnie na miejscu najlepiej. Interesuje mnie Wrocław i okolice (do Opola mam tyle samo co do Wro). Jakieś propozycje? "szatyn"? sprawa dość pilna bo u mojego mechanika termin za 3 tygodnie :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czytam Panowie wasze wypowiedzi z zaciekawieniem to i ja dorzucę coś od siebie. Mianowicie, w moim e39 520i M52 bez gazu, zaczęły się dziać niepokojące rzeczy. Samochód po rozgrzaniu zaczął gasnąć(tylko po rozgrzaniu). Trzeba było go z lekka dłużej kręcić żeby odpalił, po czym zamulał. Mam sprawdzonego mechanika, który zarzucił "czujnik wałka" prosta sprawa, szybka wymiana, niestety choć zaufanie mam, to mechanik bez komputera do bmw, a strzelanie może być kosztowne. Zatem wybrałem się z polecenia do znawcy. Podłączył, wyskoczył błąd czujnika położenia wałka rozrządu i błąd sądy lambda, stwierdził, że błąd sądy może wynikać z tego pierwszego, więc ją zostawiamy na razie. Ile? Spec mówi 450zł czujnik i 50zł wymiana. Więc mówię naprawiamy bo auto tak jeździć nie może. Ustawiliśmy się na po weekendzie, za diagnostykę komputerową wziął 100zł na poczet naprawy. Po powrocie do domu z ciekawości wszedłem sobie na stronę sklepu z oryginalnymi częściami BMW i tam czujnik widnieje za 250zł... Pytanie nasuwa się jedno, o uczciwość pana mechanika. Pan we Wrocławiu przy ul. Legnickiej, a dokładnie przy Przedmiejskiej mnie przyjął, aczkolwiek warsztat ma podobno w Domasławie. Być może ja źle sprawdziłem cenę i czujnik rzeczywiście kosztuje 450zł? Poza tym auto jeździ od roku w Polsce, wcześniej moja rodzina z Niemiec nim jeździła i bardzo dbali. Olej lany był shell 5W-40 i pan stwierdził, że trzeba zalać 10W-40 bo za rzadki dla motoru(przejechane 196tys). Zawierzyłem, ale teraz to mam wątpliwości. Jak sądzicie? I rozumiem, że możecie spokojnie polecić "LS AUTO Serwis"? Nawet pasowało by mi z dojazdem. Czy lepiej coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupot Ci nagadał z tym olejem. Jak silnik jest suchy i pracuje nadal idealnie to powinien chodzić na 5W. Coraz gęstszy olej przy przebiegu 200 tys to się do Poloneza lało. Cena czujnika też kosmos. Polecam Ci warsztat BMW Expert na ul. Olsztyńskiej (obok Frączaka). Mega solidni ludzie, bez druciarstwa itd. Tym bardziej, jak masz auto zadbane w rodzinie to powinno takie być nadal.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to Twoje pierwsze BMW, ale najlepiej będzie Ci się przykleić do jednego zakładu specjalizującego się w BMW. Cała reszta z reguły wymyśla kosmiczne problemy lub wątpliwe rozwiązania i ceny. Przykładowo: szukałem kogoś do zrobienia elektryki pod podgrzewanie foteli w mojej E39, kogo nie spytałem to wielki problem, że to Beemka, wielki problem z trudnością, raz dostałem cenę 600 złotych (tyle to kosztował cały komplet skórzany do środka :roll: ). Pojechałem raz na Olsztyńską i już robię tylko tam, bo wiem, że nie będę musiał wracać na poprawki, ani potem się dziwić, dlaczego mam 20 różnych kabli i po co one są. Co do LS Serwis to widziałem, że zbierają dobre opinie, aczkolwiek ja do nich umówiłem się raz na obejrzenie sprawy z tą elektryką foteli i gdy zajechałem to okazało się, że nikt nic nie wie, a osoby która się tym zajmuje nie ma :lol:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to moje pierwsze BMW, które kupiłem tylko i wyłącznie dlatego, że rodzina stwierdziła "kupujesz albo złomujemy", a szkoda mi było tak zadbanego auta :D No, takie standardy w Niemczech. Ogólne wrażenia jakości samochodu na ogromny plus, jedynie silnik mnie rozczarował, z dwóch litrów i 6 cylindrów chyba więcej momentu mogli wyciągnąć, choć kultura powala, ale jazda miejska jest nim dość męcząca, szczególnie po Wrocławiu. Jeżeli chodzi o serwis, to właśnie pierwsza naprawa wymagająca komputerowej diagnostyki i stanąłem przed etapem poszukiwania serwisu, do którego się "przykleję". Dlatego też zaglądnąłem właśnie do tego tematu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz sprzedali Ci po cenie zlomu? Jak nie, to co to za rodzina :wink:

 

No coz, te dwa litry, w takiej kolumbrynie to raczej z E39 driftowozu nie czyni.

Bylby bardziej zrywny, gdyby mial taka sama pojemnosc w czterech cylindrach bo straty na wszystkim co mozliwe mniejsze, ale za to kultura pracy bylaby zadna.

Jakbys sam kupowal E39 to raczej patrzylbys za 525 i wyzej :). Ale daje glowe, ze jezdzi sie lepiej niz Corsa C, po autostradach sie plynie, a na naszych krajowkach wyprzedzanie i tak nie ma za wiele sensu, bo za chwile sie utknie w kolejnym peletonie 60km/h-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedali po cenie, dla której warto było ją kupić. Inaczej chyba nie wchodziłbym w takie wiekowe autko, aczkolwiek jestem miło zaskoczony jego jakością. Rozsądnie podchodząc, chcąc mieć samochód w podobnym stanie, musiałbym nabyć co najmniej np golfa V z 2006 roku, ekonomicznie jest to nieracjonalne, bo musiałbym dorzucić z 15 tys i nie uzasadnia tego nawet spalanie BMW 13,4l. W środku nic nie słychać nawet jak suniemy po kostce :) Po trasie się płynie, pomimo zawieszenia z "M", które zamontowane jest fabrycznie :) Przeczytałem z 15 stron tematu i doszedłem do wniosku, że zadzwonię rzeczywiście na ul. Olsztyńską i spróbuję tam naprawić autko :) Jak mi się uda, to zdam relację z przebiegu i kontaktu z z serwisem. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komfortu wiekowego E39 miałem okazję ostatnio porównać z nową Mazdą 6 na felgach 16 cali. Moja maszyna jeździ na "17 i i tak lepiej wybiera nierówności :)

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdzie we Wrocławiu jest dobry blacharz/lakiernik w przystępnej cenie i o ludzkich terminach? :)

Kupiłem E46 320d i jest kilka problematycznych (bąbelki/ogniska rdzy) miejsc o których już trochę się naczytałem na forum.

Chciałbym to nareperować, tylko szukam miejsca gdzie to zrobić.

 

PS. Chciałbym, aby też majster przejrzał wszystkie "wrażliwe" miejsca, które potencjalnie też są (lub mogą być) zaatakowane przez "rudą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

jeśli masz problem z zawieszeniem pneumatycznym. Polecam firemkę z dolnośląskiego, zajmują się sprzedażą, nowych i regenerowanych miechów do BMW i innych marek. Z tego co wiem również zajmują się wymianą tych podzespołów. Ja wymieniłem od nich dwie poduszki i autko śmiga jak ta lala. Jestem mega zadowolony

 

Podaje numer telefonu zainteresowanym: 785406742. Firma AS Air-Suspension

 

Pozdrawiam

Mariusz X5 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.