Skocz do zawartości

[E36] Odpowietrzanie układu chłodniczego ...


MaksymW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Dzisiaj zamontowałem już chłodnicę i resztę osprzętu. Spuszczałem płyn z chłodnicy i bloku. Teraz problem albo i nie ma problemu z odpowietrzaniem. Na początku odkręciłem wlew płynu i wlałem płyn, weszło równe 9 litrów. Odkręciłem odpowietrznik i zeszło trochę płynu ale nie dużo. I nie wiem czy układ jest odpowietrzony, czy ktoś wie jak to się sprawdza? Odpowietrzałem tak. Odpaliłem silnik, co chwile odkręcałem odpowietrznik i zakręcałem, przy ok. 1500rpm. Dałem na maxa również ogrzewanie. I problem jest następujący. Po pierwsze nie wiem czy układ jest odpowietrzony, po drugie jak odkręcam śrubkę na chłodnicy od odpowietrzania to niby ma z niej lecieć coś albo bąbelki, a u mnie nic, suchutko, nic nie leci nic sie nie dzieje nawet jak ja na maxa odkręce. Po drugie jak zmieniam z ogrzewania na zimne powietrze to poziom płynu w zbiorniczku w chłodnicy się podnosi i przecieka. O co chodzi? :/ Najważniejsze zebyscie poradzili mi jak sprawdzić czy układ jest odpowietrzony.

 

_____

Poprawiłem tytuł. Przeczytaj to: viewtopic.php?f=68&t=120678 Zapoznaj się też z regulaminem! Dostajesz ostrzeżenie! /mattiss

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zagrzałeś silnik do otwarcia termostatu?? czytaj wskazówka na baczność??

w przeciwnym wypadku układ nie jest odpowietrzony

zresztą tematów - odpowietrzanie jest tu całkiem sporo ;)

tu masz ładnie opisany poradnik http://www.forum.maxbimmer.pl/topics15/vademecum-uklad-chlodzenia-odpowietrzanie-vt2163.htm

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.